Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Orkiestra zagrała najstarszej mieszkance gminy Mszana. Setne urodziny Emilii Smyczyk

18.07.2019 12:54 | 2 komentarze | art

18 lipca setne urodziny obchodziła pani Emilia Smyczyk z Połomi. O godz. 10.00 przy jej domu na ul. Wolności zgromadziło się wielu gości, przybyłych z prezentami i życzeniami. Była też, obiecana solenizantce przez wójta Mszany orkiestra. 

Orkiestra zagrała najstarszej mieszkance gminy Mszana. Setne urodziny Emilii Smyczyk
Emilia Smyczyk 18 lipca obchodziła setne urodziny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Obiecałem pani orkiestrę, no to jest - mówił Mirosław Szymanek, wójt Mszany, składając życzenia najstarszej mieszkance gminy Mszana. Wręczył jej też kosz stu róż, a do życzeń dołączył również jego zastępca Błażej Tatarczyk i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Krystyna Porwoł. Z życzeniami i prezentem przyjechał również starosta wodzisławski Leszek Bizoń, przewodeniczący Rady Gminy w Mszanie Marek Liśnikowski, sołtys Magdalena Herman, radny Roman Goik, przedstawiciele Koła Emerytów i Rencistów z Połomi, przedstawiciele miejscowego KGW, delegacja zespołu Połomianka. Kiedy goście składali życzenia, za oknem grała orkiestra. 

Solenizantka, która mieszka w domu razem z najstarszą córką Krystyną, nie kryła wzruszenia. Dziękowała za życzenia i obiecała modlitwę za swoich gości. Następnie pojawiła się w ganku domu i tam słuchała orkiestry pod dyrekcją Aleksandra Knury. Nie zabrakło gromkiego "Sto lat", choć w tym przypadku chodziło oczywiście o kolejne "Sto lat".

Pani Emilia jest rodowitą połomianką z domu Wuwer. 13 września 1937 r. wyszła za mąż za Alojzego Smyczyka ze Świerklan. Małżeństwo dochowało się 2 córek i 6 synów (3 już nie żyje). Między najstarszą córką Krystyną, a najmłodszą Marią są 22 lata różnicy. Od 39 lat pani Emilia jest wdową. Ma aż 34 wnuków, 65 prawnuków i 24 praprawnuków, z czego najmłodszy przyszedł na świat dwa dni temu! Solenizantka jest więc nestorką niezwykle licznej, a przez to pięknej rodziny.