Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

W Rudach budują most [ZDJĘCIA]

17.07.2019 19:00 | 0 komentarzy | mad

Chodzi o most w ciągu drogi wojewódzkiej numer 919 nad rzeką Rudą w Rudach, czyli o inwestycję wyczekiwaną przez mieszkańców latami.

W Rudach budują most [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przebudowa rozpoczęła się w ubiegłym roku i została podzielona na cztery etapy. Najpierw wybudowano most tymczasowy, później wyburzono ten właściwy, a następnie rozpoczęły się prace związane z budową nowego mostu, w miejscu tego starego. I to właśnie na tym etapie obecnie realizowana jest ta inwestycja. Czwarty etap to wyburzenie mostu tymczasowego.

Zadanie wykonuje firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej, a całkowity koszt inwestycji wynosi 8,9 mln zł. Zarządcą i administratorem mostu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Inwestycja ma być gotowa do listopada 2019 roku. Nowy most kształtem będzie podobny do tego nad kanałem Ulga w Raciborzu.

Wybierając się w tamtym kierunku, należy przygotować się na spore utrudnienia. Ruchem steruje sygnalizacja świetlna, a w godzinach szczytu pracownicy.


Remontu doczeka się także droga od mostu w Rudach do skrzyżowania z DW 921 - droga na Stanicę. Zadanie obejmuje naprawę warstw bitumicznych nawierzchni. W ramach zadania przewidziano naprawę poboczy z destruktu asfaltowego uzyskanego podczas frezowania nawierzchni, odtworzenie oznakowania poziomego oraz dostosowanie wysokościowe istniejących zjazdów prowadzących na nieruchomości przyległe. Modernizację wykona Drogopol-ZW Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo budowy dróg. Zadanie ma kosztować nieco ponad 2 mln 65 tys. zł i ma być gotowe do października, czyli przed zakończeniem budowy mostu.