środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Działki za uzbrojenie terenu

20.07.2019 11:00 | 0 komentarzy | żet

W przyszłym roku ma ruszyć sprzedaż kolejnych działek w rejonie tzw. nowego osiedla w Rudniku. Miejscowe władze zamierzają negocjować z właścicielem nieruchomości odstąpienie części terenów na rzecz gminy.

Działki za uzbrojenie terenu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Właścicielem nieruchomości w rejonie tzw. nowego osiedla w Rudniku jest państwo, a konkretnie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Dotychczas KOWR bogacił się na sprzedaży działek pod budowę domów jednorodzinnych, a gmina próbowała sprostać oczekiwaniom nowych mieszkańców, uzbrajając te tereny w sieci infrastruktury technicznej, dobudowując drogi dojazdowe, chodniki, oświetlenie. Dla samorządu tej wielkości co Rudnik, było to nie lada wyzwanie. Dlatego nowe władze Rudnika, dowiedziawszy się o planowanej sprzedaży kolejnych działek, postanowiły ugrać coś dla gminy.

– Moja propozycja jest taka, że przed sprzedażą musimy mieć gwarancję, że w zamian za uzbrojenie tego terenu dostaniemy jego część – powiedział wójt Piotr Rybka (na zdj.) do radnych podczas ostatniej sesji rady gminy.

W rozmowie z Nowinami wójt wyjaśnił, że władze starają się pozyskać działki, bo oczekiwania nowych mieszkańców są duże, a gmina ma wiele potrzeb remontowych. Przejęcie przez gminę części nieruchomości byłoby czymś w rodzaju rekompensaty za przyszłe wydatki na uzbrojenie kolejnych terenów mieszkaniowych.

(żet)

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.