środa, 8 lipca 2020

imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

RSS

W Godowie wylosują dotacje na... cztery kotły

16.07.2019 18:27 | 3 komentarze | art

Godów jest kolejną gminą, która przeprowadzi losowanie wśród osób chcących otrzymać dofinansowanie do wymiany starego kotła węglowego na nowy kocioł węglowy 5. klasy. Pieniądze otrzymają tylko cztery osoby. A to dlatego, że gmina  premiuje te osoby, które deklarują wymianę starych kotłów na piece gazowe i takich dotacji udzieli kilkadziesiąt. 

W Godowie wylosują dotacje na... cztery kotły
Zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na program ograniczenia niskiej emisji (PONE), gmina Godów w tym roku przeznaczyła 350 tys. zł. Przy założeniu, że kwota pojedynczego dofinansowania wyniesie 5 tys. zł, oznacza to, że w całej gminie wymienionych zostanie 70 urządzeń. Wójt Godowa, wspólnie z radą gminy ustalili,  że w pierwszej kolejności dotacje otrzymają osoby deklarujące chęć ogrzewania domu gazem. Włodarz gminy Mariusz Adamczyk argumentował, że kotły gazowe są po prostu bardziej ekologiczne od kotłów węglowych 5. klasy, dlatego zdecydował się na taki ruch, a rada gminy go poparła.

Adamczyk liczył, że bez większego problemu znajdzie się 70 osób chętnych na piece gazowe. Stało się inaczej. Zostały wolne miejsca. Na dzień 12 lipca były 4 wolne miejsce. Natomiast chętnych na wymianę, którzy złożyli wcześniej do urzędu gminy deklaracje jest 94. Dlatego gmina przeprowadzi wśród tych osób losowanie. - Wójt Gminy Godów informuje że w dniu 18.07.2019 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy Godów o godzinie 10:00 odbędzie się losowanie osób, którym udzielone zostanie dofinansowanie na wymianę tradycyjnego kotła węglowego zasypowego na kocioł węglowy klasy V w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Godów. Lista osób zakwalifikowanych do udziału w losowaniu sporządzona została w oparciu o 94 deklaracje złożone w wyznaczonym terminie w 2018r. Na dzień zamieszczenia niniejszego ogłoszenia Urząd Gminy dysponuje 4 wolnymi miejscami na w/w dofinansowanie. Ponadto informujemy o możliwości udziału zainteresowanych osób w przedmiotowym losowaniu - brzmi komunikat Urzędu Gminy w Godowie

Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr telefonu 32 47 65065 wew. 23