Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Żelażny jak strażak 2019. Całe podium dla Czechów. Wyglenda najlepszy z Polaków

14.07.2019 20:01 | 0 komentarzy | ma.w

Zwycięzca sprzed roku Miroslav Hanel obronił tytuł najlepszego "Żelaznego strażaka" Krzanowic. Dwóch strażaków z OSP Sudół - Patryk Wyglenda i Mateusz Seidler oraz Patryk Kampik z OSP Modzurów - znaleźli się w pierwszej dziesiątce zawodów, w której pozostałe lokaty przypadły gościom z czeskich, przygranicznych miejscowości.

Żelażny jak strażak 2019. Całe podium dla Czechów. Wyglenda najlepszy z Polaków
Patryk Wyglenda na mecie zawodów Żelaznego Strażaka w Krzanowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Fundatorem nagród pieniężnych za zajęcie trzech pierwszych miejsc był Heinz Kretek krzanowicki rolnik. Zawody rozpoczęły się w farskich ogrodach, ale trasa biegła po ulicy przy kościele. Była długa i w ocenie uczestników najtrudniejsza z tych, które gospodarze - OSP Krzanowice - dotąd przygotowywali.

Zawody zaczęły się od występu Pavla Pavlicka, który pokonał trasę w ponad 12 minut. Kolejni uczestnicy osiągali znacznie krótsze czasy, a zwycięzca był trzykrotnie szybszy od zaczynającego stawkę. Gospodarze spodziewali się kilkunastu strażaków na liście startowej, tymczasem wpisały się na nią 23 osoby.

Zacięta była rywalizacja wśród pań. Wygrała ją Dominika Strniskova startująca jako ostatnia z kobiet, dopiero pod koniec trwających niemal 4 godziny zawodów. W stawce były dwie raciborzanki reprezentujące OSP Sudół.

W materiale wideo o wydarzeniu mówią Jan Długosz prezes OSP Krzanowice, Patryk Wyglenda najlepszy ze strażaków reprezentujących ziemię raciborską oraz Andrzej Strzedulla burmistrz Krzanowic i fundator pucharu dla zwycięzcy.

Wyniki

Żelażny jak strażak_kobiety.png
Żelażny jak strażak_mężczyźni.png

Drugi film ze startu Agaty Jaroszewicz z OSP Sudół

Start Joanny Sługi

Tak pokonywał trasę Patryk Wyglenda ze Studziennej (OSP Sudół)

Start Mateusza Seidlera z OSP Sudół i PSP Racibórz

Ludzie:

Jan Długosz

Jan Długosz

Radny gminy Krzanowice