Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Bolesław Piecha lokomotywą wyborczą PiS w okręgu 30

13.07.2019 18:21 | 23 komentarze | ma.w

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił w sobotę 13 lipca nazwiska kandydatów Zjednoczonej Prawicy i PiS w nadchodzących wyborach do sejmu. W okręgu wyborczym, w którym głosują raciborzanie, liderem listy został Bolesław Piecha były europoseł.

Bolesław Piecha lokomotywą wyborczą PiS w okręgu 30
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jarosław Kaczyński mówił na sobotniej konferencji prasowej, że przy wyborze kandydatów opierano się na wynikach wyborów europejskim. - A także na tym, że mamy kandydatów młodych metrykalnie i w sensie trwania kariery politycznej - przekazał.

Według Kaczyńskiego "jedynki" mają za zadanie "szczególne zaangażowanie i intensywną reprezentację tego wszystkiego, co będzie prezentowało w trakcie wyborów Prawo i Sprawiedliwość".

Lekarz medycyny B. Piecha w swojej karierze politycznej był posłem na sejm (2001 – 2013), później zasiadał w senacie (2013 - 2014). W latach 2005 - 2007 wiceminister zdrowia. Ostatnich pięć lat spędził w Parlamencie Europejskim. Od czerwca jest szefem rybnickich struktur PiS-u.

W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego B. Piecha uzyskał 35 034 głosy, startując z czwartego miejsca na liście PiS. Nie zdobył mandatu, a do Brukseli pojechała "trójka" z tej listy Izabela Kloc (ponad 78 tys. głosów).

Raciborzanka Katarzyna Dutkiewicz, obecnie posłanka z PiS, wcześniej była dyrektorem biura poselskiego Piechy, gdy sprawował mandat w sejmie, senacie i w europarlamencie. Dutkiewicz zapowiada start w jesiennych wyborach do sejmu, niedawno otworzyła swoje biuro w budynku PTTK w Raciborzu. Do parlamentu wybiera się z PiS również Czesław Sobierajski, który również ma biuro poselskie w Raciborzu.

Ludzie:

Bolesław Piecha

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł, poseł i senator. 

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk