Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Spotkanie w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej

13.07.2019 09:46 | 1 komentarz | ż

Miasto Racibórz było gospodarzem spotkania przedstawicieli przygranicznych gmin leżących w biegu Odrzańskiej Drogi Wodnej z delegacją Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. ZMPSiŚ koordynuje pracę Biura do spraw rozbudowy Odrzańskiej Drogi Wodnej od granicy z Czechami po ujście rzeki do Bałtyku.

Spotkanie w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11 lipca prezydent Raciborza Dariusz Polowy gościł Gabrielę Tomik - pełnomocnik Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Dorotę Dybkowską-Stefek - szefową Biura ds. Odrzańskiej Drogi Wodnej przy ZMPSiŚ, Łukasza Kolandę z zarządu ZMPSiŚ, wójta gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego oraz wójta gminy Gorzyce Daniela Jakubczyka w towarzystwie Bożeny Amalio-Nowak z urzędu gminy w Gorzycach.

Robocze spotkanie dotyczyło projektowanej drogi wodnej na Odrze. Nadzór nad tą inwestycją sprawuje Biuro ds. Odrzańskiej Drogi Wodnej wraz z ekspertami z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. - Goście przedstawili aktualny stan przygotowań oraz omówili czeskie studium wykonalności dla kanału Odra – Dunaj – Łaba. Rozmowy z przedstawicielami śląskich samorządów dotyczyły m.in. konsultacji najkorzystniejszego przebiegu drogi wodnej przez granicę państw, wykorzystania do tego Zbiornika Racibórz oraz wpływu inwestycji na otoczenie - czytamy w komunikacie UM Racibórz.

– Cieszy nas to, że w Raciborzu i na Śląsku nie trzeba już nikogo przekonywać do korzyści, jakie niesie Odrzańska Droga Wodna. Jesteśmy tu krok dalej od innych regionów. Wynika to z zaangażowania naszych samorządowców w ten temat. Rozmowy dotyczą nie tego czy realizować to zadanie, ale jak najkorzystniej to zrobić – powiedziała po spotkaniu Gabriela Tomik.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.