Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Patrol

Dwadzieścia siedem lat w mundurze. Inspektor Kucia przeszedł na emeryturę

13.07.2019 09:31 | 4 komentarze | ż

Po 27 latach służby Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Piotr Kucia rozstał się z mundurem. Wkrótce zostanie wiceprezydentem miasta.

Dwadzieścia siedem lat w mundurze. Inspektor Kucia przeszedł na emeryturę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Komendant z dniem 12 lipca odszedł na zasłużoną emeryturę. Pożegnali go policjanci oraz pracownicy cywilni śląskiej Policji - czytamy na stronie internetowej KWP w Katowicach. Po odejściu z Policji Piotr Kucia ma zostać wiceprezydentem Bielska-Białej.

Jak informuje policja, inspektor Piotr Kucia od 2012 roku nadzorował w śląskiej policji pion logistyczny. - Przez ten czas dał się poznać jako bardzo zaangażowany w służbę, kompetentny i przychylny przełożony oraz współpracownik. Pod jego nadzorem przeprowadzono wiele przedsięwzięć inwestycyjnych. Był to czas intensywnego układania pracy wydziałów logistycznych, zmiany infrastruktury, taboru i posiadanego przez śląską policję sprzętu. W tym okresie wybudowano i zmodernizowano wiele policyjnych obiektów i jednostek* - czytamy w policyjnym komunikacie.

Piotr Kucia związał się z Policją w 1992 roku Początkowo służył w komisariacie w Szczyrku, później przeniesiono go do Katowic, a następnie do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie był zastępcą komendanta. Od 2009 roku kierował biurem logistyki Komendy Głównej Policji, a od 2012 roku był zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

źródło: KWP w Katowicach, oprac. ż

* Budowa od podstaw lub rozbudowa komend w Bielsku Białej, Wodzisławiu Śl., Rybniku, Zawierciu oraz Dąbrowie Górniczej, a także komisariatów w Jasienicy, Skoczowie, Sosnowu, Gliwicach, Kłomnicach, Czechowicach Dziedzicach i Szczyrku.