Piątek, 14 sierpnia 2020

imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

RSS

Mistrzostwa Czech w motocrossie tuż przy naszej granicy

12.07.2019 11:19 | 0 komentarzy | AgaKa

Już w najbliższą niedzielę, 14 lipca, od godziny 11:30 Petrovice koło Karviny opanują motocrossowcy.

Mistrzostwa Czech w motocrossie tuż przy naszej granicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak co roku latem, w przygranicznych Petrovicach rozegrana zostanie jedna z najciekawszych i najbardziej interesujących dla Polaków i mieszkańców Śląska rund mistrzostw Czech w tej niesłychanie widowiskowej dyscyplinie - Międzynarodowe Mistrzostwa Czech. Areną jak zawsze będzie tor w Petrovickiej Kotlinie, położony na samym końcu tej miejscowości, pod lasem, tuż przy granicy z Polską. Przy dobrej pogodzie zawodnicy i kibice będą mogli podziwiać widoki na Beskid w atmosferze pikniku rodzinnego i pięknego wydarzenia sportowego.

Zawody te są szczególne dla polskich kibiców nie tylko z powodu bliskiej odległości. Udział najlepszych zawodników (mieszkańców Śląska) jest zawsze magnesem przyciągającym licznych polskich widzów. Przypomnijmy, że ci właśnie kibice w Petrovicach mieli najwięcej powodów do radości, gdyż to tam Polacy odnosili największe sukcesy na czeskiej ziemi. Najpierw Tomek Wysocki z Chorzowa wygrał tam w klasie MX2, potem, w roku ubiegłym, po raz pierwszy nasi motocykliści zdobyli aż dwa miejsca na podium. Mazurka Dąbrowskiego zagrano (i zaśpiewano przez kibiców!) dla Gabriela Chętnickiego, który odniósł wspaniałe, wymarzone zwycięstwo na niemal domowym torze (mieszka w pobliskich Zebrzydowicach) w klasie MX2. Wspomniany Tomek Wysocki zdobył natomiast 3. miejsce w najwyższej, prestiżowej klasie MX1, rywalizując z najlepszymi zawodnikami z Czech, Słowacji i Węgier.

W niedzielę wystąpią cztery klasy: Kobiety, Weterani, MX2 i MX1. Każda grupa najpierw rano rozegra treningi, potem kwalifikacje, a na końcu od południa dwa wyścigi finałowe o punkty. Będzie to kilka godzin mocnego ścigania na europejskim poziomie, z udziałem najlepszych zawodników czeskich, słowackich czy węgierskich. Wystąpi również nasz Tomek Wysocki - najlepszy i najszybszy obecnie Polak w motocrossie!

Organizatorzy zapraszają wszystkich, w tym młodzież i rodziny z dziećmi, do kibicowania i przeżywania mocnej dawki emocji sportowych! Można zabrać kocyk, prowiant i podobnie jak Czesi miło spędzić czas na porządnie zorganizowanym, bezpiecznym, sportowym widowisku.

Impreza potrwa do godz. 17:00. Na miejscu będzie dostępna strefa dla dzieci i catering.

Wstęp: 200 koron czeskich lub 30 zł