środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Nowy konkurs fotograficzny z nagrodami

11.07.2019 11:50 | 0 komentarzy | MP

Ciekawe pomysły na przykłady dbania o ekologię, sterta śmieci w lesie czy obecna susza - na fanpage kampanii ekologicznej wystartował konkurs fotograficzny, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Organizatorzy zachęcają do przesyłania prac związanych ze zmianami klimatu i działaniami proekologicznymi.

Nowy konkurs fotograficzny z nagrodami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs trwa od 8 lipca do 31 sierpnia 2019r., w tym okresie przyjmowane będą prace. Inicjatywa jest elementem kampanii społecznej „Lato z klimatem”, a jej ideą - promowanie dobrych postaw ekologicznych, zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne oraz zachęta dla dzieci i młodzieży do aktywnego przeciwdziałania niszczeniu środowiska naturalnego, a także promocja fotografii jako środka artystycznego.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: 0-10 lat oraz 11+. Aby wziąć w nim udział, uczestnicy muszą przygotować fotografię, nawiązującą do tematyki konkursu - zmian klimatu, dbałości o środowisko naturalne, gospodarki odpadami oraz powinny nieść ze sobą wymiar artystyczny. Mogą np. przedstawiać problemy związane z degradacją środowiska, zmianami klimatycznymi czy przykłady dobrych praktyk w trosce o środowisko. Zdjęcia powinny być wykonane w formie cyfrowej, z wykorzystaniem dowolnego sprzętu fotograficznego(np. zdjęcia wykonane smartfonem, lustrzanką, bezlusterkowcem, dronem itd.). Dopuszcza się niewielkie poprawki graficzne zdjęcia, np. poprawę kontrastu, ekspozycji czy ostrości.

Zdjęcia należy przesłać w formie cyfrowej za pośrednictwem fanpage „Lato z klimatem” na portalu Facebook.com w wiadomości lub komentarzu pod postem z informacją o konkursie. Po zakończeniu akcji jury wyłoni laureatów miejsc 1-3 w dwóch kategoriach wiekowych, dla których przygotowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Organizatorem konkursu jest Biuro Poselskie Gabrieli Lenartowicz, z siedzibą w Raciborzu przy ul. Opawskiej 13.

***

Kampania ekologiczna „Lato z klimatem”

www.facebook.com/LatoZklimatem

www.twitter.com/KlimatemZ

Kampania ekologiczna „Lato z klimatem”jest przedsięwzięciem, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych oraz działań odpowiedzialnych społecznie a także zaangażowanie mieszkańców (głównie młodzieży). Adresowana jest do dzieci i młodzieży z regionu oraz kobiet prowadzących gospodarstwa domowe. Jej inicjatorką jest poseł na Sejm RP Gabriela Lenartowicz.

Tekst sponsorowany

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm