Wtorek, 14 lipca 2020

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Kara dla szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. Nieoficjalnie: 300 tys. zł

10.07.2019 18:43 | 11 komentarzy | mak

Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył karę na szpital w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. To pokłosie przeprowadzonej kontroli, która miała związek z bulwersującą sprawą śmierci 35-letniego pacjenta. W marcu mężczyzna przez 10 godzin czekał na przyjęcie do szpitala. Po jego śmierci ukarano lekarzy z Rydułtów, którzy twierdzili, że dla pacjenta nie ma miejsca na oddziale.

Kara dla szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. Nieoficjalnie: 300 tys. zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak przekazała Polskiej Agencji Prasowej dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Dorota Kowalska, po zdarzeniu NFZ prowadził od 3 kwietnia do 7 maja kontrolę w placówce. Sprawdzał m.in. funkcjonowanie izby przyjęć. Dyrektor podkreśliła, że przeważającą część działalności szpitala NFZ ocenił pozytywnie, jednak w kontekście stwierdzonych nieprawidłowości nałożył na szpital karę umowną.

Dyrektor Kowalska podała, że szpital zgłosił "umotywowane zastrzeżenia" do treści wystąpienia pokontrolnego dyrektora śląskiego oddziału NFZ, kwestionując wysokość nałożonej na placówkę kary umownej.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o kwotę 300 tys. zł, z czym szpital się nie zgadza.

Przypomnijmy, że 35-latek z Wodzisławia Śląskiego zmarł na zawał w szpitalu w Raciborzu. Wcześniej ponad 10 godzin czekał na przyjęcie do szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. Po jego śmierci ukarano lekarzy z Rydułtów, którzy twierdzili, że dla pacjenta nie ma miejsca na oddziale (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Postępowanie wyjaśniające prowadził też Rzecznik Praw Pacjenta. Do sprawy wrócimy.