Wtorek, 11 sierpnia 2020

imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

RSS

Logistycy z rydułtowskiego technikum praktykowali w Europie

10.07.2019 13:49 | 0 komentarzy | kama

Ostatnie tygodnie roku szkolnego na długo pozostaną w pamięci logistyków z Technikum w Rydułtowach, którzy mieli możliwość odbycia dwutygodniowych praktyk zawodowych w firmach w Dublinie.

Logistycy z rydułtowskiego technikum praktykowali w Europie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie klasy trzeciej mieli okazję zdobywać doświadczenie pracując w centrum specjalizującym się w dystrybucji regałów magazynowych, wózków paletowych i mobilnych schodów przemysłowych, w firmach oferujących usługi kurierskie i transportowe oraz zaopatrujących instytucje branży gastronomicznej. Na miejscu poznawali tajniki magazynowania, transportu i szeroko rozumianej logistyki w rynkowych realiach Irlandii.

Ciekawym elementem praktyk było też zgłębianie logistyki systemu komunikacji publicznej stolicy Irlandii w formie wykonanych na miejscu projektów wymagających zastosowania wiedzy teoretycznej i analizy rozkładów jazdy, by obliczyć interwał ruchu jednej wybranej linii autobusowej.

Celem udziału w projekcie mobilności było nabycie przez jego uczestników praktyki oraz doświadczenia w przyszłym zawodzie w środowisku międzynarodowym.

Beneficjenci projektu, samodzielnie funkcjonując za granicą, doskonalili umiejętności językowe i przełamywali bariery kulturowe, poznawali też kulturę kraju, w którym przebywali.

Dzięki pracy za granicą i zakwaterowaniu u irlandzkich rodzin, uczniowie stali się bardziej pewni siebie, potrafią się lepiej adaptować i odnajdywać w nowych sytuacjach, są bardziej ciekawi i otwarci na nowe wyzwania.

Zagraniczny wyjazd młodzieży poprzedziło wstępne przygotowanie polegające na doskonaleniu umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego branżowego oraz zapoznanie z kulturą, tradycjami, zwyczajami i stylem życia społeczeństwa odwiedzanego kraju. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących radzenia sobie ze stresem związanym z wyjazdem.

Wyjazd na praktyki odbył się dzięki udziałowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach w projekcie „Europejski start w zawodową przyszłość”, realizowanym w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” – finansowanym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

/Materiały prasowe/