Wtorek, 11 sierpnia 2020

imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

RSS

Lato z biblioteką w Nibylandii [ZDJĘCIA]

10.07.2019 09:44 | 0 komentarzy | d

W ramach kolejnych zajęć w raciborskiej bibliotece dzieci przeniosły się do Nibylandii, gdzie wspólnie z bohaterami książki "Piotruś Pan" J.M.Barriego przeżyły niezwykłe przygody.

Lato z biblioteką w Nibylandii [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak wiadomo Nibylandia to miejsce, w którym nie panują żadne zasady, a dzieci mogą robić, co chcą. Jednak zasady w bibliotece obowiązują jak najbardziej. Dlatego na początku uczestnicy przypomnieli sobie kodeks "Lata z biblioteką". Następnie posypani magicznym pyłem mogli już odfrunąć ku nowej przygodzie. Głównym bohaterem powieści jest tytułowy Piotruś Pan, psotny chłopiec, który nie chce dorosnąć. Dzieci, chcąc tak jak on przewodzić grupie Zagubionych Chłopców, na początku wykonały charakterystyczne zielone czapeczki. Następnie udały się na pobliskie boisko, gdzie stanęły oko w oko z grupą piratów pod dowództwem kapitana Haka i stoczyły bitwę o skarb.

Na kolejne spotkanie organizator – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu – zaprasza w czwartek 11 lipca od godz. 11.00. Motywem przewodnim zajęć będzie lektura "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa.

źródło: MiPBP w Raciborzu.