Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

09.07.2019 13:56 | 5 komentarzy | ż

Sprawdź, ilu milionerów zamieszkuje w powiatach raciborskich, rybnickim, wodzisławskim.

Gdzie mieszkają śląscy milionerzy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 2018 roku liczba milionerów w województwie śląskim wzrosła o ponad pół tysiąca w stosunku do roku 2017. Przychody powyżej miliona złotych wykazało w naszym województwie 3200 osób. Najwięcej milionerów zamieszkuje okolice Bielska-Białej, Częstochowy oraz Katowic. Regiony, w których ludzie bogacą się najszybciej to okolice Gliwic, Rybnika oraz Tarnowskich Gór.

Typowy milioner to przedsiębiorca

Śląscy milionerzy to w większości przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (90 proc.) oraz dokonujący swojego rozliczenia na zasadach ogólnych (2 proc.). W grupie osób osiągających dochody powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (3 proc.).

Coraz częściej milionerami są osoby otrzymujące należności ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście, czyli z tytułu umowy o dzieło i zlecenia. W roku 2018 takie dochody wykazało 138 osób, co stanowi 4 proc. śląskich milionerów.

Milionerzy w miastach i powiatach

Poniżej przedstawiamy tabelę zawierającą szczegółowe dane w zakresie liczby milionerów z podziałem na powiaty/urzędy skarbowe, a przygotowaną na podstawie zeznań o wysokości osiągniętego dochodu składanych przez podatników.

źródło: Krajowa Administracja Skarbowa, oprac. ż