Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

Radio Maryja i TV Trwam w kościele na Ostrogu. Msza z biskupem Stobrawą

08.07.2019 20:00 | 10 komentarzy | ma.w

Słynne media katolickie zagościły w kolejnej parafii raciborskiej. Do Raciborza zaprosili obie stacje działacze Radia Maryja. Mszę odprawianą przez biskupa Pawła Stobrawę poprzedziło spotkanie Rodzin i Biur Radia Maryja oraz prezentacja słowno - muzyczna w wykonaniu podopiecznych siostry zakonnej Miry.

Radio Maryja i TV Trwam w kościele na Ostrogu. Msza z biskupem Stobrawą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W imieniu katolickich mediów wystąpił przed wiernymi ojciec Grzegorz Woś. To on przyjął sympatyków radia i telewizji w salce katechetycznej na plebanii. Była tam obecna posłanka Teresa Glenc, która sama wspominała jak dołączyła do grona słuchaczy. - Radio Maryja poleciła mi mama. Pokochałam tą stację. Odtąd jest w moim domu - podkreślała pani poseł. Prosiła zebranych aby pamiętali, że "to dzieło nie ptrzetrwa bez ludu bożego" dlatego wymaga wsparcia, także finansowego.

Po spotkaniu wierni przeszli do świątyni gdzie obejrzeli - już wspólnie z widzami TV Trwam - krótką prezentację słowno - muzyczną w wykonaniu scholi prowadzonej przez siostrę zakonną Mirę. Występ artystyczny spodobał się ojcu Tadeuszowi Rydzykowi, który połączył się telefonicznie z kościołem w Raciborzu i prowadził dialog z prowadzącym spotkanie ojcem Grzegorzem Wosiem. O. Rydzyk chwalił śpiewające siostry - Magdalenę i Weronikę Wojak.

Do Raciborza przyjechały delegacje sympatyków rozgłośni m.in. z Rybnika, Pszowa i Głubczyc.

Mszę odprawiono w intencji o utrzymanie i rozwój Radia Maryja, a także dziękczynnie za Ojczyznę i Kościół z prośbą o błogosławieństwo Matki Boskiej Ostrógskiej.

Wśród zgromadzonych w kościele byli m.in. raciborska posłanka Katarzyna Dutkiewicz oraz minister Michał Woś.

Ludzie:

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Michał Woś

Michał Woś

minister środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Poseł na Sejm