Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Henryk Mainusz krytycznie ocenia odwołanie naczelniczki Sokołowskiej

02.07.2019 12:30 | 3 komentarze | ma.w

Lidera klubu Razem dla Raciborza w Radzie Miasta Racibórz spytaliśmy o komentarz do decyzji prezydenta miasta Dariusza Polowego. Ten pożegnał się z końcem czerwca z długoletnią szefową wydziału gospodarki nieruchomościami. - Podobnie jak rezygnację z usług prezesa ZWiK Krzysztofa Kubka, oceniamy ten ruch jako zły - twierdzi Henryk Mainusz.

Henryk Mainusz krytycznie ocenia odwołanie naczelniczki Sokołowskiej
Lider Razem dla Raciborza Henryk Mainusz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdaniem byłego przewodniczącego rady miasta Elżbieta Sokołowska to osoba bardzo kompetentna i doświadczona. - Wśród urzędników, nie tylko ze swojej branży, wyróżniała się wiedzą, ale i często własnym zdaniem. Może przez to, że powiedziała coś odważnego, musiała odejść? - zastanawia się Mainusz.

- W każdej problematycznej sprawie znajdywała rozsądną odpowiedź czy poradę. Mówiła, to co myśli. Była wykonawcą zadań swoich szefów, ale miała zawsze własną wizję i zdanie - charakteryzuje Sokołowską radny Mainusz.

Według lidera Razem dla Raciborza decyzje kadrowe Dariusza Polowego są ryzykowne, bo prezydent stawia na osoby pozbawione kompetencji merytorycznych do zajmowania stanowisk, które im powierzono. - Najlepszym przykładem jest wybór naczelnika edukacji. Wymiana na stanowisku prezesa ZWiK dokonała się według tej samej metody - stwierdza radny.

Mainusz zwraca uwagę, że nowe osoby w zawodowym otoczeniu prezydenta to ci, którzy towarzyszyli mu w trakcie kampanii wyborczej. - Jestem ciekaw, kto zastąpi panią Sokołowską, ale jestem pewien, że pod względem wiedzy, doświadczenia i umiejętności będzie jej ustępował - twierdzi szef klubu Razem dla Raciborza.

Radny mówi nam, że okres odwołania naczelniczki wydziału gospodarki nieruchomości odbywa się w czasie przygotowań do sprzedaży placu Długosza. - Może o to chodzi? - rozważa Mainusz.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.