Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Prezydent Polowy żegna się z dwiema naczelniczkami. Odchodzą Sokołowska i Sobocińska

02.07.2019 11:07 | 5 komentarzy | ma.w

Elżbieta Sokołowska związana z magistratem przez kilkadziesiąt lat i Urszula Sobocińska - o podobnym stażu przy Batorego - kończą pracę w Urzędzie Miasta Racibórz. Pierwsza otrzymała od Polowego trzymiesięczne wypowiedzenie, druga odchodzi na emeryturę. Obie panie naczelnik były zaufanymi współpracowniczkami Mirosława Lenka, byłego włodarza Raciborza.

Prezydent Polowy żegna się z dwiema naczelniczkami. Odchodzą Sokołowska i Sobocińska
Elżbieta Sokołowska (u góry) i Urszula Sobocińska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Decyzja kadrowa w sprawie Elżbiety Sokołowskiej miała miejsce w piątek, ostatniego czerwca. Kierująca wydziałem gospodarki nieruchomościami pracowała w nim, także w roli urzędniczki ówczesnej "geodezji" pod kolejnymi szefami: Janem Kuligą, Andrzejem Markowiakiem, Adamem Hajdukiem, Janem Osuchowskim i najdłużej - Mirosławem Lenkiem. Odpowiadała za sprzedaże ważnych miejskich nieruchomości, m.in. placu Długosza. Teraz jej były już wydział przygotowuje szczegóły procedury wystawienia tego placu ponownie "pod młotek". Nabyła już uprawnienia emerytalne. Nieoficjalnie wiemy, że Dariusz Polowy chciał pożegnać Elżbietę Sokołowską jako odchodzącą na emeryturę, ale strony nie doszły do porozumienia.

Ostatnio na forum rady miasta dużo dyskutowano na temat przygotowanej przez wydział Sokołowskiej sprzedaży działek pod garaże w rejonie ul. Londzina. Krytyk nie szczędzili urzędników radni klubu prezydenta - Magdalena Kusy i zwłaszcza Piotr Klima. Projekt uchwały ściągnięto z porządku obrad. Cierpkie uwagi miał skierować pod adresem prezydentów przewodniczący rady Leon Fiołka. Nieoficjalnie mówi się, że ten "incydent" miał zaważyć o decyzji personalnej D. Polowego.

W tej formule - udania się na emeryturę - wkrócte rozstanie się z magistratem wieloletnia naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej, a później Wydziału Dróg - Urszula Sobocińska. Nadzorowała przez lata funkcjonowanie służb komunalnych w Raciborzu (PK, zieleń miejska, wodociągi) oraz remonty miejskiej sieci drogowej.

Sokołowska podlegała resortowo wiceprezydentowi Michałowi Ficie, a Sobocińska - Dominikowi Koniecznemu. Naczelniczka wydziału gospodarki nieruchomościami otrzymała trzymiesięczne wypowiedzenie bez obowiązku świadczenia pracy. Jak ustaliliśmy, prezydent powierzy jej obowiązki obecnemu zastępcy (Tomasz Janicki), a następnie odbędzie się konkurs na naczelnika wydziału. Tę samą formułę prezydent rozważa w kwestii następcy U. Sobocińskiej, ale możliwe, że zostanie nim ktoś z aktualnej obsady jej wydziału.

Oficjalny komunikat UM w sprawie odwołania naczelnik Sokołowskiej

Z końcem czerwca Prezydent Miasta Racibórz wypowiedział umowę o pracę naczelnikowi Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, pani Elżbiecie Sokołowskiej. Na czas trzymiesięcznego wypowiedzenia Pani naczelnik została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy. Okres wypowiedzenia liczy się do 30 września 2019 r. Od dnia 5 lipca 2019 r. obowiązki Pani naczelnik przejmie zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Z zasobów urzędniczej kadry to dopiero drugie zwolnienie dokonane przez D. Polowego, pierwsze z kadry kierowniczej. Przed Elżbietą Sokołowską prezydent wręczył wypowiedzenie rzecznikowi prasowemu Leszkowi Iwulskiemu.