Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Robotyka LEGO w bibliotece. Budowali roboty i uczyli się programowania [ZDJĘCIA]

01.07.2019 11:52 | 0 komentarzy | d

Uczą i bawią w każdym wieku. Granicą jest tylko wyobraźnia. Najsłynniejsze klocki świata dają dużą ilość gotowych instrukcji budowy robotów, ale tak naprawdę zabawa zaczyna się przy wymyślaniu nowych projektów. W raciborskiej bibliotece zakończyły się wakacyjne warsztaty robotyki LEGO.

Robotyka LEGO w bibliotece. Budowali roboty i uczyli się programowania [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już od pierwszego spotkania, dzieci mogły samodzielnie tworzyć konstrukcje z klocków LEGO WeDo. Na kolejnych rozbudowywały je o elementy elektroniczne, które wprawiały budowle w ruch. Z kolei starsze dzieci wskoczyły na wyższy poziom programowania dzięki LEGO Mindstorms. Uczestnicy budowali roboty o różnym poziomie trudności, a następnie poznali czujniki wykorzystywane w robotyce. W kolejnym etapie ożywili zbudowane roboty, wykorzystując prosty język programowania graficznego.

Zajęcia odbywały się w ramach akcji "Lato z biblioteką", a przeprowadzili je specjaliści z Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji Pro-Futuro z Sosnowca. Efekty warsztatów można było podziwiać na ostatnich zajęciach, na których uczestnicy otrzymali certyfikaty udziału w Letniej Akademii Młodego Konstruktora, Technologa i Programisty.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. (d).