Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Niezależni od Fity: kredyt zaufania dla Polowego

27.06.2019 10:22 | 0 komentarzy | ma.w

Prezentujemy pełną treść wystąpienia Anny Szukalskiej szefowej klubu radnych Niezależnych Michała Fity. Wygłosiła je na czerwcowej sesji rady 26 czerwca. Szukalska zabrała głos po przedstawieniu przez urząd Raportu o Stanie Miasta.

Niezależni od Fity: kredyt zaufania dla Polowego
Anna Szukalska przewodnicząca komisji rewizyjnej Rady Miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klub Radnych Niezależnych Michała Fity

Szanowni Mieszkańcy! Szanowni Państwo! Panie Prezydencie!

Przedstawiony „Raport o stanie Miasta Racibórz w roku 2018” stanowi podsumowanie działalności Prezydenta za rok 2018 r., a więc mamy tutaj do czynienia z taką wyjątkową sytuacją, gdzie będziemy podejmowali uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania Prezydentowi Miasta Raciborza.

Będziemy udzielali wotum zaufania wobec nowego Prezydenta, na podstawie działalności poprzedniego prezydenta.

Powszechnie wiadomym jest bowiem, iż sprawuje Pan (Dariusz Polowy - przyp. red.) ten urząd od 21 listopada 2018 r. Tak naprawdę, to dopiero czerwiec przyszłego roku pokaże ile, jak i co z przedstawionych danych, współczynników, zmieni się w Raciborzu w konsekwencji działań, pracy kierowanego przez Pana urzędu.

Mając na uwadze powyższe, Klub Radnych udzieli obecnemu Prezydentowi wotum zaufania, które proszę potraktować jako pewien rodzaj kredytu zaufania na przyszłość.

Przed nami, dużo, ciężkiej pracy. Mówimy ,,przed nami”, bo przecież my tu Wszyscy mamy jeden wspólny cel: dobro mieszkańców, dobro miasta Raciborza. Chcemy się angażować w tą pracę, ale to Pan Panie Prezydencie jest i powinien być niejako tym „koniem pociągowym”. Stąd te oczekiwania będą duże, bo i oczekiwania naszych mieszkańców są duże.

Mieszkańcy Raciborza w listopadzie 2018 r. większością zadecydowali o zmianie osoby zarządzającej miastem Racibórz, oczekując nie tylko wymiany osobowej, ale realnych i konkretnych zmian.

Na zaprzysiężeniu powiedział Pan, że: „Priorytetami nadchodzącej kadencji będą komunikacja, demografia i inwestycje”.

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów