Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Drogi wojewódzkie w Nędzy doczekają się remontu

01.07.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

Wójt Nędzy Anna Iskała gościła w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Pojechała tam, aby porozmawiać m.in. o pracach remontowych, które będą wykonywane przez województwo na terenie gminy.

Drogi wojewódzkie w Nędzy doczekają się remontu
fot. arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O ustaleniach, które zapadły w Katowicach, wójt Anna Iskała poinformowała na przedwakacyjnej sesji rady gminy. Wyjaśniła, dlaczego w Nędzy pojawili się geodeci przy ulicy Jana Pawła II (DW 922). Wójt mówiła, że to jest już w pewien sposób przygotowanie do remontu tej drogi. Zadanie poprzedzone będzie jednak modernizacją mostu nad rzeką Suminą, który ma ruszyć w przyszłym roku.

Wójt informowała również, że ma dojść do modernizacji DW 421 (Nędza – Ciechowice) i DW 915 (Ciechowice – Zawada Książęca – Łęg). Po ich wyremontowaniu mają zostać przekazane na własność powiatu raciborskiego.

Podczas czerwcowego posiedzenia radnego z Ciechowic Leszka Gomółkę interesowało, kiedy można spodziewać się, że droga przebiegająca przez sołectwo, w którym mieszka będzie przejęta przez starostwo. Wójt odpowiadała, że pytała o to w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, jednak nie dostała odpowiedzi.

(mad)

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Leszek Gomółka

Leszek Gomółka

Radny gminy Nędza.