środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Pierwsze inwestycje w „Polówkę” - ulicę Wierzyńskiego

26.06.2019 19:49 | 13 komentarzy | ma.w

Obecna droga transportu rolnego ma być wydłużona i wyremontowana za dotację z Urzędu Marszałkowskiego. To o tej trasie Dariusz Polowy mówił w trakcie kampanii wyborczej, że może pomóc rozładować korki na Głubczyckiej.

Pierwsze inwestycje w „Polówkę” - ulicę Wierzyńskiego
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na czerwcowej sesji radni zdecydowali o przekazaniu 179 tys. 100 zł na „Modernizację – przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 1/2019 – obręb Racibórz/Stara Wieś/Ocice Górne”. Wcześniej radny Marcin Fica dopytywał, o jaką konkretnie drogę w mieście chodzi. Odpowiedzi udzielił wiceprezydent Dominik Konieczny. Wierzyńskiego ma być przedłużona do Kolonii Pawłów. Przewidziano tam ułożenie warstwy z tłucznia. Nadal będzie to droga transportu rolnego. Inwestycję sfinansuje dotacja z urzędu marszałkowskiego.

M. Fica przypomniał na sesji, że o ulicy Wierzyńskiego prezydent Polowy mówił w kampanii wyborczej jako możliwości rozładowania korków, jakie tworzą się od strony Pietrowic Wielkich na wjeździe do miasta. Już jako wybrany, nowy włodarz miasta D. Polowy spotkał się z mieszkańcami domów przy wjeździe w tę ulicę, by porozmawiać o planowanej inwestycji.