Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Jednogłośne wotum zaufania dla Polowego [sesja czerwcowa rady miasta]

26.06.2019 18:06 | 5 komentarzy | ma.w

22 głosy (wszyscy obecni radni) „za” od Rady Miasta Racibórz po wysłuchaniu Raportu o Stanie Miasta. Mimo poparcia nie zabrakło krytyki (RSS Nasze Miasto) dla opisu współczesności Raciborza, a radni Michała Fity ogłosili, że dają prezydentowi przede wszystkim „kredyt zaufania”.

Jednogłośne wotum zaufania dla Polowego [sesja czerwcowa rady miasta]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Głos zabrał także radny Mirosław Lenk, były prezydent Raciborza. Zaznaczył, że jego następca wciąż realizuje i będzie realizował jego projekty. Radnym sugerował włączyć rozum i nie kierować się internetowym oglądem. - Wszyscy kochamy nasze miasto, tylko nic nam się w nim nie podoba – oznajmił. O rewitalizacji ulicy Długiej powiedział, że wymyślili ją architekci, wizja była konsultowana, a braku zieleni domagali się miejscowi handlowcy. - Zieleń zasłaniała ich witryny, reklamy – mówił M. Lenk. Jego zdaniem raport jest dobry. - Trudno będzie panu zniwelować problem depopulacji miasta. Efekty teraz podejmowanych decyzji będą widoczne dopiero za wiele lat – uważa radny Lenk.

Były włodarz odniósł się do uwag radnego Klimy. - W polityce większość ma rację, ale mam wrażenie, że ja częściej słuchałem opozycji, niż to się dzieje obecnie – ocenił politykę rządzących. Lenk nie zgodził się z opinią A. Ronin, że prace nad przygotowaniem do budowy RDRP były opieszałe. - Doprowadziłem projekt do realizacji, a niewiele brakowało, żeby upadł – stwierdził.

Niech następne raporty będą tylko lepsze – życzył radny Lenk prezydentowi Polowemu.