środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Lato z Biblioteką czas start. Na początek "Mały Książę"

26.06.2019 15:33 | 0 komentarzy | d

Międzyplanetarna podróż z Małym Księciem połączona z warsztatami plastycznymi, ekspresowymi rozgrywkami Bibliotecznej Ligii Mistrzów i grą na Bum Bum Rurkach. Tegoroczne lato z raciborską biblioteką rozpoczęło się fantastycznie.

Lato z Biblioteką czas start. Na początek "Mały Książę"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak co roku raciborska biblioteka przygotowała dla dzieci pełne atrakcji, bezpłatne wakacyjne zajęcia. Tegoroczna edycja jest związana z literaturą fantastyczną – uczestnicy m.in. odwiedzą Akademię Pana Kleksa, peron 9 i ¾ czy tajemniczą Narnię. Spotkania odbywają się w każdy wtorek i czwartek wakacji w godz. 11.00-14.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Pierwszego dnia bibliotekę odwiedziło prawie 60 dzieci, które wspólnie z Małym Księciem wyruszyły w międzyplanetarną podróż, dowiedziały się o jego cennym odkryciu oraz tworzyły piękne róże z krepiny i liski z origami. Na początku jednak poznały zasady obowiązujące w trakcie zajęć i wzięły udział w zabawie integrującej. Nowościami, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez uczestników, były Bum Bum Rurki, dzięki którym w bibliotece rozchodziły się dźwięki piosenek „Wlazł kotek na płotek” czy „Jedzie pociąg” i gra chińczyk gigant na podwórku.

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek 27 czerwca w godz. 11-14. W programie m.in. morskie podróże z Guliwerem, projektowanie miasteczka Liliputów, zabawy ruchowe i głośne czytanie opowieści „Guliwer w Krainie Liliputów”. Harmonogram wszystkich zajęć i wycieczek można znaleźć TUTAJ

źródło: MiPBP w Raciborzu.