Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Urząd sypnie kasą. Pieniądze dla strażaków i ratowników basenowych

25.06.2019 14:24 | 0 komentarzy | ma.w

Na środową sesję prezydent Polowy szykuje zmiany w Budżecie Raciborza 2019. Konieczne jego zdaniem wydatki powędrują do zawodowej straży pożarnej oraz OSiR, gdzie trzeba zwiększyć płace ratowników na basenach.

Urząd sypnie kasą. Pieniądze dla strażaków i ratowników basenowych
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poniedziałkowe posiedzenie komisji budżetowej (24 czerwca) przyniosło radnym miejskim informacje o proponowanych przez prezydenta Raciborza Dariusza Polowego ruchach w budżecie na 2019 rok. W formie autopoprawki, nad którą pracowano – jak zaznaczyła skarbniczka Beata Koszowska – Gralak – do ostatnich chwil przed posiedzeniem, zgłoszono konieczność wydatkowania:

  • 165 tys. zł dla OSiR

pokrycie kosztów organizacji Meetingu Lekkoatletycznego U18 i U20, Rafako Atelier Maraton Racibórz, Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce U20 oraz wynagrodzenia (skarbnik podała radnym, że chodzi o ratowników basenowych)

  • 20 tys. zł na zakup odkurzacza wodnego dla kąpieliska w Oborze

i jeszcze

  • 60 tys. zł na działalność sportową ze środków w gestii wydziału edukacji

Odbyło się to kosztem redukcji nakładów na zajęcia nauki pływania w klasach I – III w raciborskich szkołach. Pulę środków przeznaczonych na ten cel uszczuplono o 150 tys. zł. Pani skarbnik zapewniła, że dzieci na tym nie stracą (pytała o to radna Anna Szukalska szefowa klubu radnych Michała Fity). W ubiegłym roku wydano na ten cel mniej, niż założono obecnie w budżecie, „a dzieci jest mniej” jak zauważyła skarbniczka magistratu.

Fundusz Wsparcia Straży Pożarnej zostanie zasilony kwotą 100 tys. zł z budżetu miejskiego. Ja poinformowała Beata Koszowska – Gralak, pieniądze trafią na zakup „sprzętu transportowego”. Otrzyma je Powiatowa Państwowa Straż Pożarna.

Propozycje prezydenta Polowego zostały przez komisję budżetu zaopiniowane pozytywnie, jednogłośnie.

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów