środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Ogłoszono przetarg na rozbudowę grodu w Raciborzu

25.06.2019 11:06 | 0 komentarzy | żet

Zamówienie dotyczy budowy chaty. W przyszłości teren ma zostać ogrodzony, a gród rozbudowany o kolejne atrakcje.

Ogłoszono przetarg na rozbudowę grodu w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Arboretum Bramy Morawskiej (raciborska instytucja zarządzająca lasem miejskim Obora) ogłosiło przetarg na rozbudowę grodu historycznego. Zakres zamówienia obejmuje budowę chaty o konstrukcji międzysłupowej i wymiarach 4 na 15 metrów. Budynek ma mieć dwuspadowy dach pokryty strzechą, opierający się na 12 zewnętrznych i 10 wewnętrznych słupach. Całość ma być wykonana z drewna świerkowego i modrzewia. W środku chaty ma znaleźć się miejsce na palenisko wykonane z gliny i kamieni.

Wykonawca zostanie wybrany na podstawie dwóch kryteriów - ceny (60%) oraz gwarancji (40%). Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany wybudować chatę do 29 listopada tego roku.

Przypomnijmy, inwestycja jest realizowana dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry, którego członkowie znani są przede wszystkim z organizacji Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego (na zdj.). Projekt rozbudowy grodu zostanie sfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego.

Drengowie chcą, aby w przyszłości gród stał się atrakcją turystyczną dla dzieci i młodzieży, zwiedzaną w ramach wycieczek szkolnych, zimowisk i letnich kolonii.


Zobacz również: