Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Górnicy protestowali pod siedzibą PiS

25.06.2019 10:10 | 0 komentarzy | acz

Blisko tysiąc górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej manifestowało 24 czerwca przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Protestujący domagali się dymisji ministra energii Krzystofa Tchórzewskiego i nominowanych przez niego członków Rady Nadzorczej JSW S.A. W siedzibie partii złożyli petycję w tej sprawie adresowaną do prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego.

Górnicy protestowali pod siedzibą PiS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Górnicy JSW, mieszkańcy Jastrzębia i Śląska do pana ministra Krzysztofa Tchórzewskiego już stracili zaufanie. Za chwilę stracą je także do partii, którą Pan kieruje. Jeśli nie chce Pan przed jesiennymi wyborami zaszkodzić Prawu i Sprawiedliwości, proszę nam pomóc. Los 26 tysięcy naszych pracowników i milionów Polaków leży w Pana rękach – napisali w petycji związkowcy z trzech reprezentatywnych central związkowych działających w JSW: NSZZ Solidarność, ZZ Kadra i Federacja ZZG.

Od 12 czerwca w Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwa akcja protestacyjna. Jedną z głównych przyczyn konfliktu pomiędzy związkami zawodowymi z JSW a resortem energii i radą nadzorczą jest odwołanie ze stanowiska wysoko cenionego przez związkowców prezesa spółki Daniela Ozona.

Obecnie prowadzone jest postępowanie konkursowe, które ma wyłonić nowy zarząd spółki. Rozmowy z kandydatami, które zdecydują o obsadzie stanowiska prezesa spółki i jego czterech zastępców, zaplanowano na 25 czerwca.