Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Nadciąga wielka zmiana w wodociągach

18.06.2019 11:11 | 18 komentarzy | ma.w

Prezes miejskiej spółki Krzysztof Kubek i jego zastępczyni Wiesława de Martini-Dwojak kończą kadencję w zarządzie. Z naszych informacji wynika, że nie będą już kierowali ZWiK-iem. Do zmian dojdzie jeszcze w czerwcu.

Nadciąga wielka zmiana w wodociągach
Prezes ZWiK w Raciborzu Krzysztof Kubek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kończy się także kadencja rady nadzorczej (przewodniczący: Michał Morzywołek oraz członkowie: Elżbieta Topór i Krystyna Adamska) i jak się dowiedzieliśmy, również tutaj dojdzie do zmian, a to rada powołuje nowego prezesa. Prezydent Dariusz Polowy potwierdził nam, że pod koniec czerwca upływa kadencja rady i zarządu ZWiK. – Ostatnio rozmawiałem o tym z panem Markiem Labusem z rady nadzorczej Zakładu Zagospodarowania Odpadów, omawiając szczegóły procedur w sytuacji końca kadencji. Powiedział, że nawet stary prezes staje się wówczas nowym prezesem – odparł Polowy pytany czy obecny zarząd utrzyma posady.

Z naszych informacji wynika, że Krzysztof Kubek już wie, że nie będzie dalej kierował spółką. Wodociągi podlegają resortowo wiceprezydentowi Dominikowi Koniecznemu. Ten dobiera kadrę w spółkach miejskich, opierając się na znanych mu osobach. Tak było z Bogdanem Gawliczkiem – aktualnym szefem PK. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że szanse na objęcie prezesury ZWiK bądź miejsca w zarządzie mógłby mieć ktoś z aktualnej kadry zakładu. W przeszłości wspólnie w samorządzie Rudnika D. Konieczny działał* ze Stanisławem Janikiem, długoletnim pracownikiem raciborskich wodociągów. Obecny zastępca prezydenta Polowego był w przeszłości wójtem Gminy Rudnik, a S. Janik radnym tej samej gminy.

Aktaulizacja

Wiceprezydent Dominik Konieczny przekazał nam po publikacji tego materiału, że z rudnickim samorządem nie łączy go wspólna przeszłość ze Stanisławem Janikiem. - Mieliśmy wtedy rozbieżne poglądy - zaznacza zastępca prezydenta Polowego. Przypomina, że w ostatnich wyborach samorządowych także obaj panowie startowali z różnych opcji politycznych. Konieczny stwierdził, że nowego prezesa ZWiK Racibórz pozna na początku przyszłego tygodnia. Wiceprezydent mówi, że będzie to osoba kompetentna, "właściwy człowiek na właściwym miejscu", ale nie poda nazwiska. - Od wyboru jest kompetentny organ - podkreśla.

(ma.w)

Ludzie:

Bogdan Gawliczek

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza