Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

Druga edycja Lodówy w PCKZiU

18.06.2019 10:25 | 0 komentarzy | kama

Chłodnictwo i klimatyzacja to dziedzina, która nieustannie się rozwija, szuka nowych rozwiązań, a eksperci wdrażają innowacyjne patenty technologiczne.

Druga edycja Lodówy w PCKZiU
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PCKZiU jako szkoła kształcąca przyszłych fachowców w tej branży zorganizowała II Regionalny Konkurs „Lodówa”, którego celem jest propagowanie wiedzy związanej z chłodnictwem i klimatyzacją, popularyzacja problematyki bezpiecznych zachowań podczas wykonywania zadań zawodowych, nawiązywanie i pogłębianie współpracy pomiędzy szkołami a pracodawcami. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły Danuta Mielańczyk, natomiast konkurs podsumowała, podkreślając jego szczególny charakter oraz doskonałą współpracę z uczelnią i pracodawcami, Kornelia Newy, członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego odpowiedzialna za oświatę. Zakres tematyczny konkurs obejmował zagadnienia związane z chłodnictwem i klimatyzacją oraz przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań zawodowych. Patronat merytoryczny nad konkursem objął Zakład Chłodnictwa i Klimatyzacji Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Warto nadmienić, że wydarzeniu towarzyszyli zacni goście, eksperci w tej dziedziny, którzy wspierają pomysł propagowania wiedzy i bezpieczeństwa w zawodzie: pracownik naukowy Zakładu Chłodnictwa i Klimatyzacji Politechniki Krakowskiej Jan Kuchmacz, Dyrektor Centralnego Ośrodka Chłodnictwa COCH w Krakowie, Bogdan Szczepański, a także Dorota Niedojadło i Leszek Bednarczyk - kierownicy w Centralnym Ośrodku Chłodnictwa w Krakowie, Dawid Gajda - Kierownik Działu Produkcji firmy Pol-Eko.

W rywalizacji wzięło udział 6 szkół z województwa śląskiego z Chorzowa, Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju, Pszczyny, Pawłowic i Wodzisławia Śląskiego. Podium konkursu należało do drużyn Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników!

/Materiały prasowe/