Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Serwotka o giełdzie nazwisk na nowego dyrektora szpitala

17.06.2019 17:03 | 42 komentarze | mak

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach Dorota Kowalska złożyła wypowiedzenie. W reakcji zarząd powiatu wodzisławskiego podjął decyzję, że trzeba rozpocząć procedurę, która pozwoli na wyłonienie nowego szefa lecznicy. Były starosta Ireneusz Serwotka nie szczędzi słów krytyki. - Jeśli jest ogłaszany konkurs, to nie ma woli porozumienia - komentuje. - Chcemy, by była zachowana ciągłość zarządzania - odpowiada Krystyna Kuczera z zarządu powiatu wodzisławskiego. Było też o "giełdzie nazwisk".

Serwotka o giełdzie nazwisk na nowego dyrektora szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trwa sesja powiatu wodzisławskiego. W programie sesji znalazł się punkt dotyczący "powołania komisji konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim".

Powołanie komisji konkursowej to pierwszy krok do tego, by ogłosić już sam konkurs na wyłonienie nowego dyrektora szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Chyba, że zarząd powiatu i dyrektor szpitala Dorota Kowalska porozumieją się i wypowiedzenie zostanie wycofane. Żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, trwają rozmowy.

Giełda nazwisk

Były starosta Ireneusz Serwotka (obecnie w opozycji) krytykuje inicjatywę powołania komisji konkursowej. - Jeśli jest ogłaszany konkurs, to nie ma woli porozumienia się. Czemu nastąpiło takie przyspieszenie? Od strony przepisów jest na to dużo czasu - stwierdził Serwotka (termin wypowiedzenia mija z końcem sierpnia). - To znaczy, że już dawno zapadły decyzje - dodał. Zaapelował też, by "nie wprowadzać polityki do szpitala". Wspomniał również, że z rozmów kuluarowych wynika, że "giełda nazwisk już ruszyła" - miał na myśli potencjalnych kandydatów na stanowisko dyrektora szpitala. Przyznał, że słyszał o czterech nazwiskach. - Na razie na tej giełdzie widzę dużo postaci politycznych - ocenił. Nie wymienił jednak, o które osoby chodzi, bo nie są to oficjalni kandydaci.

Białe jest białe

- Giełda nazwisk? Nie słyszałam o żadnej giełdzie - odpowiedziała Krystyna Kuczera z zarządu powiatu wodzisławskiego. Tłumaczyła, że inicjatywa powołania komisji konkursowej jest konsekwencją tego, że dyrektor szpitala Dorota Kowalska złożyła wypowiedzenie. - Białe jest białe, czarne jest czarne. Zostało złożone wypowiedzenie, więc procedurę trzeba rozpocząć - stwierdziła. Dodała, że wynika to z troski o przyszłość szpitala. - Chcemy, by była zachowana ciągłość zarządzania - powiedziała. Przekazała też, że dyrektor Kowalska złożyła wypowiedzenie nie pod wpływem impulsu czy emocji. - Wydaje mi się, że takie wypowiedzenie należy przemyśleć - stwierdziła. - Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy potencjalnymi pacjentami szpitala. Walczymy o ten szpital razem - dodała.

W skład komisji konkursowej ma wejść sześcioro przedstawicieli powiatu wodzisławskiego i jeden przedstawiciel rady społecznej szpitala.

Radny Ryszard Zalewski z PiS (opozycja) zaapelował, by dyrektor Dorota Kowalska pozostała na stanowisku.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego