Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Przedszkolaki wydały swoją książkę

17.06.2019 14:39 | 0 komentarzy | kama

Przedszkole nr 41 w Rybniku wydało swoją książkę. 12 czerwca odbyła się uroczysta promocja „Puchatkowych wierszy i rymowanek”, której towarzyszyły tańce, śpiewy oraz prezentacja wierszy przez dzieci.

Przedszkolaki wydały swoją książkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Puchatkowe wiersze i rymowanki” to książka przeznaczona nie tylko dla dzieci, nauczycieli pracujących z maluchami, którzy mogą prezentowane w niej wiersze wykorzystać podczas zajęć ale również dla rodziców, którym rozwój mowy, myślenia czy też ogólnie mówiąc czytelnictwa leży na sercu.

W książce znajdują się wiersze na cztery pory roku a także wiersz o Rybniku czy też Polsce. Dużym sukcesem podczas tworzenia publikacji było wyróżnienie, jakie zdobyło dwoje przedszkolaków. Podczas działań związanych z publikacją wierszy ilustracje do książeczki, przedszkolaków: Juli Gołuckiej oraz Zofii Stankiewicz zostały zauważone przez wydawnictwo św. Macieja i stały się tym samym okładkami książki pt. „Kraina Najdroższa” – Pokłosie IX międzynarodowego Konkursu Jednego Wiersza o Puchar Wydawnictwa św. Macieja Apostoła o zasięgu międzynarodowym.

Dodatkowo, niektóre wiersze zostały nagrane przez Bogdana Dmowskiego interpretatora wierszy, który na stałe mieszka w Wuppertalu w Niemczech. Jego interpretacje w tym wiersze z wspomnianej książki można posłuchać na YouTube, gdzie ma swój kanał.

Jak mówi dyrektor placówki Klaudia Ciupek mając świadomość, jak ważne jest kształtowanie rozwoju społecznego, emocjonalnego czy też poznawczego dziecka, stworzyliśmy książeczkę, która wprowadza dzieci w świat wyobraźni i fantazji a przy tym uczy i kształci młode pokolenie. Wydanie publikacji to efekt rocznej pracy trzydzieścioro dzieci z naszego przedszkola, nauczyciela Agnieszki Chudzik oraz przyjaciela przedszkola Reginy Sobik.

Jednakże bez zaangażowania dzieci, które stworzyły ilustracje do wierszy oraz rodziców, jak mówi współautor książki  Agnieszka Chudzik, publikacja ta nie miałaby takiego pięknego charakteru. To właśnie dzięki przedszkolakom, ich dziecięcej wyobraźni, tworzą się nowe pomysły, które pod postacią wierszy i ilustracji do nich, chcemy zaprezentować w niniejszej książce.

Wszystkim zaangażowanym w stworzenie publikacji serdecznie gratulujemy i razem z przedszkolakami zachęcamy do kroczenia w świat Puchatkowych wierszy i rymowanek.

/Materiały prasowe/