Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Lady Pank na zakończenie Dni Miasta w Jastrzębia-Zdroju

16.06.2019 13:34 | 0 komentarzy | (q)

W sobotni wieczór, koncertem zespołu Lady Pank zakończyły się obchody Dni Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Muzyczny zestaw w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zgromadził na Stadionie Miejskim kilka tysięcy osób.

Lady Pank na zakończenie Dni Miasta w Jastrzębia-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczna edycja Dni Miasta Jastrzębia-Zdroju odbyła się w piątek i sobotę. Przez dwa gorace dni, w różnorodnych muzycznych klimatach jastrzębianie świętowali na Stadionie Miejskim. Na scenie, w kolejności wystąpili Smolasty, Dawid Kwiatkowski w piątek, Kasia Kowalska, Organek i Lady Pank w sobotę.

W sobotę uliami miasta przemaszerował barwny korowód pod wodzą władz miasta, trudno było oprzeć się wrażeniu, że liczba osób uczestnicząca w tej formie prezentacji kurczy się z roku na rok. Być może wysokie temperatury spowodowały, że nie każdy zdecydował się świętować w ten sposób.

Mimo trudnych do zniesienia temperatur mieszkańcy nie zawiedli i przybyli tłumnie by uczestniczyć w obchodach Dni Miasta. Nowością edycji 2019 były podświetlone fontanny, które zastąpiły tradycyjne sztuczne ognie. Również po raz pierwszy, na płycie stadionu pojawił się czarny namiot z opisem “SJKF Niezależni – Studio”, gdzie członkowie działającego w mieście stowarzyszenia fotograficznego prowadzili projekt “Jastrzębian portret własny”, portrety wykonane w specjalnie przygotowanym mobilnym studiu pojawią się na wystawie, którą Niezależni planują na rok 2020.