Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Najmłodsi studenci z Krzyżanowic zakończyli rok akademicki [ZDJĘCIA]

16.06.2019 12:35 | 1 komentarz | d

W sobotę 15 czerwca odbyło się zakończenie roku akademickiego 2018/2019 w Krzyżanowickim Uniwersytecie Dziecięcym przy Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

 Najmłodsi studenci z Krzyżanowic zakończyli rok akademicki [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rok akademicki rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Zajęcia odbywały się w sali obrad Urzędu Gminy w Krzyżanowicach. Mali studenci poznawali zagadnienia z takich dziedzin jak historia, chemia, fizyka, zoologia, genetyka i medycyna.

Kilkumiesięczną przygodę z nauką, ciekawymi eksperymentami i dużą dawką wiedzy, zakończyły „Równe i silne eksperymenty” - wykład i ćwiczenia z dziedziny fizyki, które prowadził Łukasz Adam z Fabryki Wiedzy – chemik z wykształcenia i zamiłowania.

Razem z młodymi studentami eksperymentował z różnym umiejscowieniem środka ciężkości przedmiotów oraz pokazał, że uzyskanie stanu trwałej równowagi przy zmianie naturalnego środka ciężkości wymaga pewnych zabiegów.

W uroczystym zakończeniu roku akademickiego 2018/2019 oraz wręczeniu medali i dyplomów wzięły udział prodziekan ds. nauczania Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu mgr Jolanta Łozińska-Dudek oraz sekretarz gminy Małgorzata Krzemien.

źródło: UG w Krzyżanowicach, oprac. (d).

Ludzie:

Małgorzata Krzemien

Małgorzata Krzemien

Sekretarz Gminy Krzyżanowice