Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Racibórz innowacyjny i przedsiębiorczy czyli Festiwal Przedsiębiorczości na Zamku [ZDJĘCIA, RELACJE LIVE]

15.06.2019 12:02 | 1 komentarz | żet, OQL

Festiwal Przedsiębiorczości to impreza pokazująca przedsiębiorczy i innowacyjny Racibórz. Przygotowaliśmy dla mieszkańców moc atrakcji - od wirtualnych lotów, przez symulatory aut wyścigowych, pokaz kuchni molekularnej, eksperymenty chemiczne, produkcję cukierków na... spawaniu światłowodu skończywszy. Goście imprezy mogli też przejrzeć oferty pracy raciborskich firm oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół zawodowych, uczelni i placówek edukacyjnych.

Racibórz innowacyjny i przedsiębiorczy czyli Festiwal Przedsiębiorczości na Zamku [ZDJĘCIA, RELACJE LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Niezmiernie cieszę się, że w trakcie Dni Raciborza znalazło się miejsce na taką imprezę. Łatwo wydawać pieniądze, ale budżet miasta i nie tylko jest tworzony przez tych, którzy pracują i dają pracę - powiedział prezydent Raciborza Dariusz Polowy podczas otwarcia Festiwalu Przedsiębiorczości.

Radny Józef Galli, przewodniczący miejskiej komisji gospodarki, wyraził życzenie, aby wszystkie realizowane w Raciborzu projekty były tak niebanalne jak Festiwal Przedsiębiorczości. - Możemy zaprezentować w jednym miejscu wszystkie edukacyjne i gospodarcze aspekty Raciborza i powiatu raciborskiego - dodał J. Galli.

Obecna na otwarciu imprezy posłanka Gabriela Lenartowicz podkreśliła, że przedsiębiorczość jest głęboko zakorzeniona w tradycji Raciborza - rozwija się doskonale, ale nie zmienia to faktu, że należy to dostrzegać i promować.

Wicestarosta Marek Kurpis zwrócił uwagę, jak niezwykle ważne jest powiązanie rynku pracy ze szkolnictwem. Ten aspekt ma odzwierciedlenie na Festiwalu Przedsiębiorczości, na którym goście mogą zobaczyć nie tylko stoiska raciborskich firm, ale również szkół ponadgimnazjalnych.

Impreza została zorganizowana przez Wydawnictwo Nowiny (Nowiny.pl, Nowiny Raciborskie) we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz, Powiatem Raciborskim, Raciborskim Centrum Kultury oraz Zamkiem Piastowskim. Partnerami strategicznymi przedsięwzięcia były Eko-Okna, Mieszko, Rafako oraz Rafamet. Imprezę objęły patronatem medialnym Raciborska Telewizja Kablowa oraz Radio Vanessa.

Każdy kto odwiedził Festiwal Przedsiębiorczości mógł zrobić z roweru elektrownię i... wykręcić sok, napełnić balon festiwalowy helem i wziąć go do domu, zasmakować lodów mistrza Polski, polecieć lotnią i skoczyć w przepaść z wirtualnej deski na symulatorach VR, strzelać z broni laserowej do celu, sprawdzić się na symulatorach aut wyścigowych, zobaczyć pokaz kuchni molekularnej i robotyki, wziąć udział w eksperymentach chemicznych, podejrzeć jak produkuje się cukierki, przyjrzeć się jak spawa się światłowód, zobaczyć pokaz florystyczny, odebrać pamiątkową okładkę Nowin Raciborskich ze swoim zdjęciem.

W trakcie Festiwalu Przedsiębiorczości rozstrzygnięto również konkurs "Zrób Selfie i zaskocz Nas!". Voucher na weekendowy pobyt 2 osób w luksusowym hotelu Alpin w Szczyrku wygrała Lilianna Kaniuch. Pani Lilianna wykonała zwycięskie zdjęcie na wyremontowanej ulicy Długiej w Raciborzu.

Szczegółowa relacja we wtorkowych "Nowinach Raciborskich".

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Józef Galli

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.