Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Bajzel w Oborze. Kąsany przez komary Polowy i nocna masakra

14.06.2019 18:52 | 5 komentarzy | ma.w

Potencjał kempingu jest niewykorzystany – zaczęła 13 czerwca spotkanie z prezydentem siedząca najbliżej niego kobieta. Dariusz Polowy odparł jej, że tym zajmie się nowy dyrektor OSiR Paweł Król. - Rafako nie chce nam go oddać. Musi odrobić tam swoje. Zacznie w OSiR 1 sierpnia – oznajmił prezydent. - To będzie miał dużo pracy – skwitowała mieszkanka Obory.

Bajzel w Oborze. Kąsany przez komary Polowy i nocna masakra
Prezydent Raciborza na spotkaniu z mieszkańcami w Oborze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozmawiano o odkomarzaniu w Raciborzu, bo w ostatnich dniach nastąpił intensywny "wysyp" komarów.

- Czuję, że są. Nawet tutaj mnie gryzą – zauważył prezydent.

Słuchacze żartowali, że to dlatego, że Polowy nie jest z Obory. Tematem zajmuje się Biuro Zarządzania Kryzysowego w urzędzie. Są jednak wątpliwości, czy działania te nie zaszkodzą innym owadom – np. pszczołom. - Ludzie też mogą ucierpieć – zastanawiano się pod wiatą.

Ustalono też, że dzielnica zorganizuje „obfity festyn” i zaprosi mieszkańców, by prosić o niepalenie w piecach w okresie letnim. Ludzie podgrzewają tak wodę do kąpieli. - Można się umówić, że w lipcu i sierpniu nikt nie kopci – opowiadał mieszkaniec. Włodarz miasta przyznał, że można takie regulacje wprowadzać drogą formalną (przez urząd marszałkowski), ale sądzi, że metoda „po dobroci” będzie bardziej skuteczna.

Spotkanie zakończono ponowną dyskusją o wyścigach na Markowickiej. Miejscowi zastanawiali się nad patrolami obywatelskimi i blokowaniem pasów dla pieszych.

Dariusz Polowy powiedział nam, że do wakacji już nie zdąży zorganizować kolejnego spotkania dzielnicowego i powróci do nich na przełomie września i października, kiedy będzie przygotowywał projekt budżetu miasta na 2020 rok.

Ludzie:

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza