Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Zniknie garb na skrzyżowaniu w Rydułtowach

18.06.2019 07:00 | 3 komentarze | mak

Wreszcie dobra wiadomość dla kierowców z Rydułtów i nie tylko. Zniknie „uskok” w obrębie skrzyżowania ulic Raciborskiej i Mickiewicza, który powstał w wyniku szkód górniczych.

Zniknie garb na skrzyżowaniu w Rydułtowach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie raz pisaliśmy o tym, że na skrzyżowaniu ulic Raciborskiej i Mickiewicza w Rydułtowach dały o sobie znać szkody górnicze. Jezdnia mocno popękała. Powstał też wyraźnie odczuwany przez jadących tamtędy kierowców uskok. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach (ZDW) zgłosił szkodę rydułtowskiej kopalni, a ta ją uznała. Kilka razy wyznaczano termin naprawy drogi, ale nic z tego nie wychodziło.

Wreszcie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach właśnie poinformował, że podpisał ugodę z kopalnią w Rydułtowach. Ugoda ta dotyczy likwidacji szkód górniczych polegających „na uszkodzeniu konstrukcji DW 935 w Rydułtowach”.

– Kopalnia sfinansuje i naprawi drogę na długości 90 metrów bieżących. Prace prowadzone będą pod nadzorem inspektora ZDW w Katowicach i mają się zakończyć do 31 grudnia tego roku - poinformowali pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowiach.

(mak)