Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Strażacy z Górek Śląskich przybliżają się do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

14.06.2019 10:56 | 0 komentarzy | mad

To już druga jednostka z terenu Nędzy, która po podjęciu ostatecznej decyzji przez Komendę Główną PSP zostanie włączona do KSRG. Pierwszą jednostką jest ta w stolicy gminy.

Strażacy z Górek Śląskich przybliżają się do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ważny dzień

W środę 12 czerwca podpisano porozumienie w sprawie przystąpienia jednostki OSP z Górek Śląskich do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pod dokumentem podpisali się: wójt Nędzy Anna Iskała, prezes OSP w Górkach Śląskich Waldemar Kurowski oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu Jarosław Ceglarek. Teraz pismo trafi do Komendy Głównej PSP, która podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie. Nie wiadomo jednak kiedy nastąpi formalne włączenie. - Dla Górek Śląskich był to szczególny dzień, gdyż porozumienie to przyniesie wiele możliwości. Należy również pamiętać o obowiązkach, które niesie za sobą członkostwo w Krajowym Systemie – zauważa Daniel Waloszek z Urzędu Gminy w Nędzy.

KSRG

Współpraca w ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego to przede wszystkim współdziałanie podczas akcji ratowniczych, przygotowanie wspólnych programów szkoleniowych dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy, stosowania podstawowych technik ratowniczych, tworzenie programów informujących o zagrożeniach katastrofami, klęskami żywiołowymi, pożarami i innymi zagrożeniami spowodowanymi siłami przyrody lub działalnością człowieka. A także udostępnianie pozostających w dyspozycji zasobów na potrzeby akcji ratunkowych i szkoleń.

oprac. (mad)

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.