Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Polowy pod wiatą w Oborze. Mieszkańcy mają dość wyścigów i driftu

13.06.2019 23:10 | 2 komentarze | ma.w

W nietypowej scenerii dla spotkań prezydenckich z mieszkańcami Dariusz Polowy rozmawiał z raciborzanami z dzielnicy Obora. Kilkadziesiąt osób spotkało się z włodarzem i jego zastępcami na kempingu OSiR, na świeżym powietrzu. Wszyscy zasiedli w cieniu, pod wiatą.

Polowy pod wiatą w Oborze. Mieszkańcy mają dość wyścigów i driftu
Dariusz Polowy rozmawiał z mieszkańcami Obory pod wiatą na kempingu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trójce prezydenckiej (Polowy, Fita i Konieczny) towarzyszyła Magdalena Kusy radna Raciborza. Później dołączył radny powiatowy Paweł Płonka. Wśród poruszonych tematów (o pozostałych w odrębnym materiale) dominował wątek wyścigów ulicą Markowicką. - Młodzi ludzie bez wyobraźni startują z parkingu pod Arboretum i rozpędzają się do ronda przy Auchan - informowali włodarza mieszkańcy Obory. Pędzącym drogą z oznakowaniem ograniczającym prędkość do 40 km/h, towarzyszy hałas. Miejscowi czują się zagrożeni, bo po osiedlu jeżdżą na rowerach dzieci, a "golfy, audice i beemki" się ścigają.

Raciborzanie z Obory prosili prezydenta Polowego o zainteresowanie sprawą komendy policji oraz o zainstalowanie kamer monitorujących rejon wyścigów. Najbliższa realizacji wydaje się inicjatywa montażu wyspy spowalniającej na ul. Markowickiej, podobnej do tej, która znajduje się na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Matejki w Raciborzu.

- Trzeba coś z tym zrobić, zanim dojdzie tu do wielkiej tragedii - apelowała jedna z uczestniczek spotkania w Oborze.

Na wideo pełny zapis spotkania prezydenta Polowego z mieszkańcami Obory 13 czerwca 2019 roku.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza