Piątek, 14 sierpnia 2020

imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

RSS

Poseł z Radlina rezygnuje z Kukiz'15

13.06.2019 21:59 | 18 komentarzy | art

Poseł Krzysztof Sitarski poinformował dziś, że opuszcza klub sejmowy Kukiz'15. Od tej pory będzie posłem niezrzeszonym. Sitarski to mieszkaniec Radlina. 

Poseł z Radlina rezygnuje z Kukiz'15
fot. facebook.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O swojej decyzji poseł Sitarski poinformował na profilu społecznościowym. "Dzisiaj, w godzinach porannych złożyłem w gabinecie Marszałka oświadczenie o wystąpieniu z Klubu Sejmowego Kukiz’15. Rozmawiałem o tym także z Pawłem Kukizem. Nie była to łatwa decyzja, ale zapewniam, że była przemyślana. Według mnie pozycja Ruchu Obywatelskiego Kukiz’15 nie spełnia obecnie założeń idei, dla których zrezygnowałem z dotychczasowego życia zawodowego i poświęciłem się w całości pracy na rzecz obywateli. Inwestując czas, energię, a także prywatne środki finansowe, ze względu na brak subwencji państwowej. Miałem nadzieję, że doświadczenia związane z wyborami zarówno samorządowymi jak i do Parlamentu Europejskiego, zmienią styl zarządzania klubem oraz przypomną nam o idei dla której szliśmy pod marką Kukiz’15. Zabrakło determinacji, a także woli negocjacji. Bo to jest istotą prowadzenia rozsądnej polityki i skuteczności działania. Od pierwszego dnia Paweł Kukiz nie dostrzegał wartości dodanej w osobach, które miały swoje zdanie. Do dziś żałuję, że zagłosowałem przeciwko Januszowi Sanockiemu, który od samego początku był z Pawłem i który miał odwagę mówić o słabych stronach naszych działań. Oddolność i idee ruchu obywatelskiego zostały pogrzebane przez brak dialogu z osobowościami budującymi ruch Kukiz’15. Spowodowało to szereg odejść, niepotrzebnych konfliktów, co nie sprzyja pracy na rzecz obywateli i Państwa polskiego. Zmniejsza to wiarygodność w oczach potencjalnych koalicjantów" - napisał Sitarski.

Poinformował też, że od dziś będzie posłem niezrzeszonym. "(...) pozwoli mi (bycie posłem niezrzeszonym - przyp. red.) bardziej efektywnie realizować rozpoczęte już przeze mnie projekty. Obecnie pracuję m.in. nad zlikwidowaniem opłat za wjazd do stref czystego transportu, obniżeniem obciążeń podatkowych dla pojazdów nisko i zeroemisyjnych, zajmuję się zwiększaniem możliwości wykorzystania energetyki odnawialnej przez obywateli (poprawka Sitarskiego – Ustawa o energetyce odnawialnej), walczę z wysokimi cenami energii elektrycznej dla przemysłu energochłonnego (huty, kopalnie, koksownie, duże zakłady przemysłowe), który może być zagrożony szczególnie na Śląsku. Jest szansa w tej kadencji na wywalczenie obniżenia podatków ciążących na górnictwie węgla kamiennego. Stworzyłem program Polska Wodorowa, który promuje praktyczne wykorzystanie wodoru w transporcie i energetyce. To paliwo przyszłości, wytwarzane w polskim przemyśle rafineryjnym, chemicznym oraz wydobywczym będzie stanowiło jeden z przyszłych elementów niezależności i bezpieczeństwa energetycznego Polski" - napisał były już poseł Kukiz'15.