środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Mają pomysł na kemping dla kamperów

14.06.2019 19:00 | 3 komentarze | art

Gmina Mszana wraz z gminami Gorzyce, Krzyżanowice oraz z czeskim Bohuminem i Ostravą uczestniczy w projekcie unijnym „Udostępnianie Odry i Olzy”. W ramach projektu w Mszanie ma zostać zrealizowanych kilka inwestycji.

Mają pomysł na kemping dla kamperów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Największą z nich będzie budowa parkingu przy ul. Tuskera w Mszanie naprzeciwko remizy miejscowej OSP, obok PSZOK-u. Nie będzie to jednak zwykły parking. Jak wyjaśniają urzędnicy, zostanie tam udostępnione miejsce dla pojazdów turystycznych. Projekt przewiduje utworzenie 5 miejsc postojowych pod parkowanie tzw. kamperów, wraz z infrastrukturą techniczną, placem manewrowym oraz zagospodarowaniem terenu wokół. Ponadto wykonany zostanie remont drogi wjazdowej. - Przewiduje się również wydzielenie terenu obsługi pojazdów turystycznych od pozostałej części PSZOK-u ogrodzeniem z paneli z siatki, zaplanowano również bramę wjazdową i furtkę do pozostałej części terenu. Od strony drogi nie przewiduje się wygrodzenia terenu – wyjaśnia Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie.

W Mszanie, która raczej nie przyciąga zmotoryzowanych turystów, przekonują, że wykonanie takiego parkingu, który stanie się zarazem miejscem noclegowym, to dobry pomysł. Bo kampery stają się coraz popularniejsze, ich użytkownicy przemierzają nimi całe kraje, ale też potrzebują specjalnych miejsc, w których na postoju można nocować i np. podłączyć samochód do prądu. - I my wychodzimy im naprzeciw – mówią w Mszanie. A kiedy akurat nie będzie kamperów, to będą mogły tam parkować również inne auta. - Nie sądzę by ktoś pilnował, czy parkują tam tylko kampery – mówi Aleksandra Tkocz, kierownik Referatu Planowania i Inwestycji.

W ramach projektu, oprócz parkingu dla kamperów, gmina Mszana zainstaluje wzdłuż ścieżek rowerowych dwa miejsca odpoczynkowe dla turystów, zadaszone z ławkami i stołami oraz tablicami informacyjnymi, koszami na śmieci i stojakami na rowery. Wykonane zostanie również oznakowanie gminy i ścieżki rowerowej. Z kolei przy budynku UG zostanie zainstalowany zegar wskazujący kierunek do gmin partnerskich z szafką, z której każdy turysta będzie mógł wyciągnąć mapy rowerowe.

(art)