Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Miasto bierze się za bałagan z parkomatami

13.06.2019 07:00 | 6 komentarzy | mak

System miejskich parkingów i parkomatów w centrum Wodzisławia od dawna dezorientuje kierowców. Wszystko przez to, że są zarządzane przez różne podmioty. Nietrudno więc o pomyłkę. Jest plan, by ujednolicić system i ułatwić kierowcom korzystanie ze strefy płatnego parkowania.

Miasto bierze się za bałagan z parkomatami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół wziął się do pracy i za wzór obrał sobie model krakowski - małopolskie rozwiązania szczególnie przypadły członkom zespołu do gustu. Pojawił się jednak problem. Zasady, które mogą obowiązywać w Krakowie, nie są do zaakceptowania pod kątem prawnym na terenie naszego województwa. - Co dla mnie jest niezrozumiałe, bo przecież istniejemy w jednym państwie prawa - dziwi się prezydent. - W tej sytuacji dalej prowadzone są analizy, szukamy odpowiedniego modelu prawnego - dodaje szef miasta. Gdy taki model zostanie wypracowany, zapoznają się z nim miejscy radni.

Prezydent Kieca już zapowiada, że planowane zmiany będą oznaczały wydatki. Najpewniej trzeba będzie zainwestować w wymianę parkomatów czy nowe systemy szlabanowe. Przyszłe propozycje zmian mają też być konsultowane z mieszkańcami strefy centrum.

Tymczasowo, by chociaż trochę uprościć system, już teraz parkingi administrowane przez Służby Komunalne Miasta mają trafić pod skrzydła Domaro. Na przykład na parkomacie na parkingu przy rondzie Alanya już pojawiła się kartka z informacją, że od 3 czerwca administratorem parkingu jest Domaro. Wcześniej były to SKM.

(mak)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.