Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Czy szefowa szpitala wycofa wypowiedzenie? Są warunki

13.06.2019 19:00 | 13 komentarzy | mak

Dorota Kowalska zrezygnowała ze stanowiska dyrektora szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Złożyła wypowiedzenie, ale nie podała powodu. Jak się okazuje, decyzja o odejściu nie jest przesądzona. - W chwili obecnej pomiędzy stronami trwają rozmowy dotyczące wycofania złożonego wypowiedzenia oraz warunków dalszej współpracy - przekazuje rzecznik prasowy szpitala Sławomir Graboń.

Czy szefowa szpitala wycofa wypowiedzenie? Są warunki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

31 maja Dorota Kowalska złożyła wypowiedzenie w funkcji dyrektora szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Nie podała w nim powodów swojej decyzji. Zaproponowała miesięczny okres wypowiedzenia. Dział prawny starostwa powiatowego twierdzi jednak, że obowiązuje ją dłuższy, bo trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Ta rozbieżność ma dopiero zostać wyjaśniona. Trzymiesięczny okres wypowiedzenia oznaczałby, że z końcem sierpnia Dorota Kowalska przestanie pełnić funkcję szefowej szpitala.

Starosta wodzisławski Leszek Bizoń był zaskoczony decyzją Doroty Kowalskiej. - Chciałbym poznać powody złożonego wypowiedzenia. Potrzebna jest spokojna, rzeczowa rozmowa - podkreślał. Dodał, że dalsze ruchy uzależnia od tego, co usłyszy bezpośrednio od dyrektor Kowalskiej. Możliwości są dwie. Albo Dorota Kowalska wycofa wypowiedzenie i nadal będzie sprawować funkcję szefowej lecznicy, albo nie wycofa wypowiedzenia i wtedy powiat niezwłocznie rozpocznie procedurę wyboru nowego dyrektora wodzisławsko-rydułtowskiej placówki.

Trwają rozmowy

Już wiadomo, że spotkanie na linii starosta Leszek Bizoń - dyrektor szpitala Dorota Kowalska odbyło się. - W chwili obecnej pomiędzy stronami trwają rozmowy dotyczące wycofania złożonego wypowiedzenia oraz warunków dalszej współpracy. Jedno ze spotkań na ten temat ze starostą odbyło się 7 czerwca - przekazuje rzecznik prasowy szpitala Sławomir Graboń. Nie podaje jednak, jakie postulaty padły podczas tego spotkania. - Do 14 czerwca pan starosta ustosunkuje się do przedstawionych przez panią dyrektor Dorotę Kowalską warunków dalszej współpracy - przekazuje rzecznik.

Rzecznik szpitala zapewnia też, że o powodzie złożonego wypowiedzenia pani dyrektor poinformowała starostę podczas rozmowy.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dyrektor szpitala oczekuje większego wsparcia ze strony władz powiatu i nie tylko. W tym wsparcia finansowego, m.in. większego zaangażowania w pomoc w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na potrzebne w szpitalu inwestycje. Problem polega na tym, że sytuacja polityczna nie sprzyja porozumieniu. Powiatem rządzą wspólnie Koalicja Obywatelska i Wspólnota Samorządowa. Z kolei na szczeblu wojewódzkim władzę ma PiS. Tak samo na szczeblu krajowym. Niesnaski pomiędzy stronami nie sprzyjają budowaniu sojuszu, który by można w skrócie nazwać „wszystkie ręce na pokład, razem walczmy o środki dla szpitala, niezależnie od opcji”.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski