Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

Burmistrz w radiowozie. W pierwszej policyjnej hybrydzie w Rydułtowach

07.06.2019 12:40 | 2 komentarze | mak

Rydułtowscy policjanci otrzymali nowy radiowóz. To oznakowany pojazd z napędem hybrydowym marki Toyota Corolla. Został zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji. - To ważny sygnał, że bezpieczeństwo i porządek publiczny leżą w interesie nas wszystkich - podkreślał zastępca komendanta powiatowego policji w Wodzisławiu Śl. podinsp. Grzegorz Matuszek.

Burmistrz w radiowozie. W pierwszej policyjnej hybrydzie w Rydułtowach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod maską ma silnik o mocy 122 koni mechanicznych i pojemności 1,8 litra. Jest to pierwszy samochód z napędem hybrydowym, który trafił do rydułtowskiego komisariatu policji. Uroczyste przekazanie wozu odbyło się 7 czerwca.

- Mogę zapewnić, że radiowóz trafia we właściwe ręce. Policjanci z komisariatu policji w Rydułtowach są fachowcami i rzetelnie wykonują swoją pracę. Jestem przekonany, że to nowoczesne narzędzie w rękach skutecznych policjantów przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa w mieście - mówił zastępca komendanta powiatowego policji w Wodzisławiu Śl. podinsp. Grzegorz Matuszek przekazując kluczyki do nowego wozu komendantowi Komisariatu Policji w Rydułtowach kom. Adrianowi Kołodziejowi.

Radiowóz kosztował 102 tys. zł. Został zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków miasta Rydułtowy oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Burmistrz Rydułtów Marcin Połomski wskazywał, że zakup samochodu z napędem hybrydowym to też ważny sygnał dla mieszkańców - pokazanie, jak ważne są ruchy związane z kwestią dbałości o środowisko.

Obecnie rydułtowscy policjanci mają do dyspozycji trzy radiowozy oznakowane i jeden nieoznakowany.