Poniedziałek, 22 lipca 2019

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Patrol

Wypadek w Żorach. Ranni pasażerowie autobusu

06.06.2019 07:53 | 0 komentarzy | acz

Każdy uczestnik ruchu drogowego obowiązany jest zachować ostrożność i unikać działania, które mogłoby zagrozić innym. Dotyczy to nie tylko zmotoryzowanych, ale wszystkich osób znajdujących się na drodze. Niestety kierowca autobusu zmuszony był nagle hamować, po to, aby nie potrącić pieszej.

Wypadek w Żorach. Ranni pasażerowie autobusu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

4 czerwca przed 15.00 na Alei Niepodległości doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu. Jak ustalili policjanci kierowca był zmuszony do gwałtownego hamowania, gdyż na pasy, tuż przed maskę pojazdu wtargnęła małoletnia piesza.

45-letniemu kierowcy udało się uniknąć potrącenia dziewczynki, jednak dwie pasażerki autobusu, w wyniku nagłego manewru mężczyzny doznały obrażeń ciała. 45 i 54-latka trafiły do szpitala, a piesza zbiegła z miejsca zdarzenia.

Relację kierowcy potwierdziły zarówno dwie poszkodowane kobiety, jak i świadkowie, którzy widzieli zdarzenie. Wg ustaleń mundurowych razem z pieszą, która wybiegła na jezdnię były dwie inne małotelnie. Te w przeciwieństwie do dziewczynki oczekiwały przed przejściem dla pieszych, aż autobus przejedzie.

(acz)