Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Pijany policjant z Rybnika rozbił się na słupie w Czerwionce

05.06.2019 16:36 | 5 komentarzy | acz

Policjanci z Rybnika wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło w Czerwionce-Leszczynach przy ulicy Lompy. Mężczyzna jechał swoim fordem mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Pijany policjant z Rybnika rozbił się na słupie w Czerwionce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 4 czerwca, około godziny 14.00 w Czerwionce-Leszczynach. Dyżurny komendy, otrzymał informację o kierowcy samochodu osobowego, który uderzył w przydrożny znak i odjechał z miejsca zdarzenia. Według świadka mógł być on pod wpływem alkoholu. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci z komisariatu oraz rybnicka drogówka. Jak się okazało świadek zdarzenia zajechał drogę kierowcy forda w rejonie parkingu przy bloku na ulicy Ks. Pojdy i zabrał mu kluczyki. Po zbadaniu stanu trzeźwości 41-latka okazało się, że miał w organizmie 2 promile alkoholu. Poza utratą uprawnień do kierowania, za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia. Ponadto mężczyźnie pobrano krew do badań. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Jak się okazało zatrzymany 41-latek, to funkcjonariusz rybnickiej komendy. Komendant Miejskiej Policji w Rybniku zawiesił go w czynnościach służbowych, wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz wdrożył procedurę zmierzającą do wydalenia go ze służby.

(acz)