Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Mieszkańcy żądają ukończenia remontu ul. Młodzieżowej. Chodzi o bezpieczeństwo

05.06.2019 07:00 | 11 komentarzy | Magdalena Kulok

Ulica Młodzieżowa miała zostać wyremontowana, ale umowę na inwestycję rozwiązano. Ostatnia warstwa asfaltu nie została wylana, pozostawiono krawężniki jak zapory i wystające kratki deszczowe. - Mieszkańcy są narażeni na niebezpieczeństwo! Jedna z mieszkanek najechała rowerem na ten wysoki krawężnik, wywróciła się i doznała urazu twarzy - bulwersuje się radny powiatowy Jan Zemło z Zawady. Zarząd Dróg Wojewódzkich po raz kolejny twierdzi, że przez spływające ścieki z okolicznych posesji na razie nie można dokończyć inwestycji.

Mieszkańcy żądają ukończenia remontu ul. Młodzieżowej. Chodzi o bezpieczeństwo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto nie zgadza się ze stanowiskiem ZDW

O komentarz do sprawy zwróciliśmy się do Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl. Rzecznik prasowy Anna Szweda-Piguła podkreśla, że kwestia remontu ul. Młodzieżowej jest dla miasta bardzo istotna. - Zdajemy sobie sprawę z trudności i problemów, jakie niedokończona inwestycja przynosi mieszkańcom Kokoszyc i Zawady. Temat jest dla nas aktualny. Z ramienia prezydenta tematem zajmuje się Zarząd Dróg Miejskich pod kierownictwem Janusza Lipińskiego. ZDM jest w kontakcie z ZDW i prowadzi w tym temacie bieżącą korespondencję. ZDM w ostatnim piśmie do ZDW stoi na stanowisku, iż sporządzona w październiku 2018 r. „Analiza odcinka drogi wojewódzkiej nr 936 od km 3+118 do km 3+635 w Wodzisławiu Śląskim pod względem negatywnego wpływu ścieków na jakość stabilizacji” nie może stanowić podstawy do stwierdzenia jednoznacznego wniosku o braku możliwości stabilizacji gruntu jako wyniku jego zanieczyszczenia przez ścieki bytowe. W analizie nie uwzględniono istotnych faktów i czynników, które przez długotrwałe działanie wpływają na zakwaszenie podłoża gruntowego, takich jak budowa geologiczna obszaru czy odczyn pH gleby - wyjaśnia pani rzecznik. ZDM zaapelował również ponownie o kontynuację prac. - Mamy dużą nadzieję, że remont nie pozostanie niedokończony. Będziemy, jako Urząd Miasta oraz ZDM, starali się uzyskać jak najlepsze dla mieszkańców rozwiązanie w tej sprawie - dodaje rzeczniczka.

Jednocześnie zaznacza, że miasto prowadzi działania mające na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej na ulicy Młodzieżowej, tj. prowadzone są kontrole przez straż miejską, które mają charakter ciągły i zapewniający egzekwowanie prawidłowego wywozu nieczystości z posesji prywatnych.

Interpelację dotyczącą ulicy Młodzieżowej złożyła radna sejmiku województwa śląskiego Ewa Gawęda. Apeluje w tym piśmie o pełną informację dotyczącą inwestycji, tego dlaczego została przerwana, jakie są dalsze zamierzenia województwa i jaka była korespondencja w tej sprawie między ZDW a miastem.

Magdalena Kulok

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP