środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Woś ministrem - starosta Swoboda widzi nowe szanse dla powiatu

04.06.2019 12:15 | 1 komentarz | ma.w

- Pan Michał Woś w wielu przypadkach, z którymi się do niego zwróciłem, był nam pomocny w staraniach o sprawy szpitala oraz inwestycji drogowych. Cieszę się, że rośnie nasza reprezentacja w rządzie i sejmie - komentuje włodarz powiatu raciborskiego.

Woś ministrem - starosta Swoboda widzi nowe szanse dla powiatu
Starosta Grzegorz Swoboda z Michałem Wosiem, wtedy jeszcze wicemarszałkiem przy okazji pozyskania środków na zakup ambulansu na Gamowską
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta powiatu raciborskiego podkreślił, że "podpisuje się pod tym, co mówi o awansie Michała Wosia prezydent Polowy". Dodatkowo uważa, że tak szeroka reprezentacja powiatu raciborskiego, gdzie w sejmie znajdzie się radna powiatowa Katarzyna Dutkiewicz, a jest w nim już Gabriela Lenartowicz i teraz minister Woś, pozwala myśleć optymistycznie mieszkańcom Raciborszczyzny.

- Udana i skuteczna dotychczasowa współpraca z panem wicemarszałkiem pozwala sądzić, że tak będzie nadal - wierzy G. Swoboda. Podkreśla przy tym, że nie o polityczne poglądy chodzi w sprawach, które są ważne dla mieszkańców powiatu. - Współpracuję stale z panem senatorem Adamem Gawędą oraz panem posłem Czesławem Sobierajskim. Bardzo pomagają w realizacji tematów, którymi się zajmujemy - zaznacza włodarz powiatu, który reprezentuje klub Razem dla Ziemi Raciborskiej.

Starosta Swoboda liczy, że sprawy powiatowe nie stracą na nieobecności Michała Wosia w strukturach zarządczych Województwa Śląskiego. - Mamy tam rozpoczętych wiele projektów, najważniejsze są plany dotyczące dróg na terenie ziemi raciborskiej - podsumowuje.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości