Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Michał Woś członkiem Rady Ministrów

04.06.2019 08:17 | 11 komentarzy | ma.w

Raciborzanin, aktualnie członek Zarządu Województwa Śląskiego, ma zostać ministrem ds. pomocy humanitarnej. W rządzie ma zastąpić Beatę Kempę. Media ogólnopolskie podają tę informację jako pewnik. Michał Woś komentuje te doniesienia z dystansem, ale nie zaprzecza.

Michał Woś członkiem Rady Ministrów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

M.in. TVN 24, RMF i wyborcza.pl wymieniają Michała Wosia jako następcę Beaty Kempy. Polityk z Raciborza potwierdził nam, że wybiera się dziś do Pałacu Prezydenckiego. Wosia wskazał na stanowisko ministerialne Zbigniew Ziobro.

O godz. 10.30 ma się dokonać wymiana ministrów w związku z niedawnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nowy skład rządu ustaliły PiS, Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski. Ten ostatni traci w rządzie Beatę Kempę i zdecydował, że jej następcą zostanie były wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. W tym resorcie zajmował się m.in. Funduszem Sprawiedliwości, z którego zrealizowano wiele projektów społecznych w powiecie raciborskim, m.in. doposażenie straży pożarnych, zakup ambulansu dla szpitala, dofinansowanie działalności fundacji i stowarzyszeń.

Michał Woś jest raciborzaninem, absolwentem I LO w Raciborzu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma 28 lat. W wyborach samorządowych z 2014 roku dostał się do rady miasta jako kandydat niezależny.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości