Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Pacjenci oburzeni, że dyrekcja szpitala rezygnuje z kardiologa

04.06.2019 07:00 | 12 komentarzy | mak

Dyrekcja szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach publicznie zapewnia, że poszukuje lekarzy - głównie specjalistów, bo są ogromne braki. Tymczasem kardiolog Łukasz Otremba właśnie otrzymał wypowiedzenie. - Nie rozumiem tej decyzji. W ten sposób dyrekcja szkodzi głównie moim pacjentom, bo wydłuży się kolejka oczekujących do poradni kardiologicznej - nie kryje żalu kardiolog. Dyrekcja szpitala zapewnia, że poradnia będzie działać bez przeszkód i podaje powód wręczenia lekarzowi wypowiedzenia.

Pacjenci oburzeni, że dyrekcja szpitala rezygnuje z kardiologa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szpital wyjaśnia

Rzecznik prasowy szpitala Sławomir Graboń zapewnia, że poradnia będzie działała przez przeszkód. Podaje też powód, dla którego kardiolog otrzymał wypowiedzenia. - Pomiędzy szpitalem a lekarzem obowiązywały dwie umowy o udzielanie świadczeń zdrowotnych. Pierwsza z umów dotyczyła udzielania świadczeń zdrowotnych w ramach oddziału chorób wewnętrznych z pododdziałem geriatrycznym w szpitalu w Rydułtowach. Przedmiotem drugiej umowy było natomiast udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w poradni kardiologicznej w Zespole Poradni Specjalistycznych w Rydułtowach. Z uwagi na fakt, iż lekarz w dniu 31 stycznia tego roku wypowiedział bez podania przyczyny umowę na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach oddziału internistycznego - a umowa rozwiązała się z dniem 30 kwietnia - dyrekcja szpitala nie widziała możliwości dalszej współpracy z lekarzem w zakresie udzielania świadczeń medycznych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w poradni kardiologicznej. W związku z czym wypowiedziała łącząca strony umowę. Podkreślić należy, iż zawarta pomiędzy stronami umowa nie wymagała od żadnej ze stron podania przyczyny wypowiedzenia. Pomimo to, dyrekcja wręczając lekarzowi wypowiedzenie, ustnie przedstawiła motywy swojej decyzji - tłumaczy rzecznik prasowy szpitala.

Rzecznik prasowy zapewnia też, że rozwiązanie umowy z kardiologiem „nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie poradni”. - Poradnia zapewni udzielanie świadczeń medycznych na dotychczasowym poziomie, a czas oczekiwania na wizytę nie ulegnie wydłużeniu. Szpital zatrudnił już bowiem nowego lekarza kardiologa, który będzie prowadził poradnię w zakresie elektrokardiologii - zapewnia Sławomir Graboń. Szpital nie obawia się też problemów z pozyskaniem nowych lekarzy. - Pomimo wypowiedzenia umowy lekarzowi, szpital nawiązał współpracę z nowym lekarzem kardiologiem, co potwierdza, iż szpital nie powinien mieć większych problemów z pozyskaniem nowych lekarzy - dodaje rzecznik.

(mak)