Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

FORMA. Rysunek-fotografia-rzeźba, czyli wernisaż wystawy w raciborskiej bibliotece [ZAPOWIEDŹ]

01.06.2019 06:30 | 0 komentarzy | d

Kolor, kształt, a może kompozycja? Koordynacja czy subordynacja elementów? Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza 6 czerwca na wernisaż wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego ZSO 1.

FORMA. Rysunek-fotografia-rzeźba, czyli wernisaż wystawy w raciborskiej bibliotece [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
czerwiec
6 czwartek

Forma jest jednym z najistotniejszych elementów w tworzeniu dzieł sztuki, zarówno malarskich, rzeźbiarskich, jak i architektonicznych. Obok treści to właśnie forma definiuje między innymi nasze postrzeganie dzieła sztuki i jego oddziaływanie. Na wystawie „FORMA” w raciborskiej Galerii Gawra będzie można zobaczyć prace uczniów Liceum Plastycznego ZSO 1 w Raciborzu wykonane w pracowniach rysunku i rzeźby pod kierunkiem Justyny Reclik oraz fotografii artystycznej pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz.

Otwarcie wystawy poprzedzi wykład dr Katarzyny Kwiotek, która na przykładach dzieł z różnych epok prześledzi, jak zmieniał się język artystów na przestrzeni wieków.

Wernisaż odbędzie się w czwartek 6 czerwca o godz. 16.00 w Galerii GAWRA z siedzibą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Kasprowicza 12.

źródło: MiPBP w Raciborzu.