Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Patrol

Mieszkaniec Boguszowic okradł młodych chłopaków

30.05.2019 11:11 | 0 komentarzy | acz

Czujność i dobre rozpoznanie dzielnicowych z Komisariatu Policji w Boguszowicach doprowadziło do zatrzymania 50-latka, który skradł telefony komórkowe młodym chłopakom.

Mieszkaniec Boguszowic okradł młodych chłopaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzi chłopcy jeździli na hulajnogach, a swoje saszetki z telefonami komórkowymi pozostawili na ziemi. W pewnym momencie złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi małoletnich i skradł ich saszetki z cała zawartością o wartości blisko 2 tysięcy złotych. Rodzice dzieci zawiadomili o kradzieży policjantów z Komisariatu Policji w Boguszowicach.

Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia podczas obchodu swojego rejonu służbowego dzielnicowi zwrócili uwagę na mężczyznę, który siedział na ławce, na skwerze w rejonie ulicy Patriotów. Mundurowi rozpoznali, że to właśnie ten mężczyzna jest sprawcą zuchwałej kradzieży. Dzielnicowi zatrzymali 50-latka. Rybniczanin przyznał się do przestępczego czynu i dodał, że swój łup zamierzał sprzedać. W toku dalszych czynności stróże prawa odzyskali skradzione telefony, które już wróciły do właścicieli. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

(acz)